Бекітемін: Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасыры: А. Арықбаева



бет1/41
Дата17.02.2023
өлшемі2,97 Mb.
#68683
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   41
Байланысты:
7сынып 3тоқсан 382 бұйрық


Бекітемін:
Мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасыры: А. Арықбаева
09.01.2023

Білім беру ұйымының атауы




Пәні:




Бөлім:

7.3А Қысым

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып: 7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Газдардың сұйықтар және қатты денелердің молекулалық құрылымы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.3.1.1 – заттардың молекулалық құрылысы негізінде, газдардың сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар істей алады: Зат күйлерін біледі және олардың түрін ажырата алады.
Көптеген оқушылар істей алады: Зат күйлеріне тән қасиеттерін ажырата алады.
Кейбір оқушылар істей алады: Денелердің молекулалық құрылымын сипаттай отырып, мысалдар келтіре алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


10 минут


Жаңа білім

10 минут


Бекіту

15 минут


Кері байланыс
Сабақтың соңы.
10мин
Рефлекция
Бағалау

Үй тапсырмасы



Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.


Жағымды атмосфералық жағдай тудыру. «Молекула-молекула» әдісі арқылы тақырыпты ашу, топқа бөлу
1.Газ
2.Сұйық
3.Қатты
Үй тапсырмасын тексеру.«Ыстық орындық» орындық әдісі бойынша сұрақ -жауап
1. Қандай күшті теңәрекетті күш деп атайды?
2. Бір түзудің бойымен бір жаққа қарай бағытталған екі күштің теңәрекетті күші неге тең?
3. Бір түзудің бойымен қарама-қарсы жаққа қарай бағытталған екі күштің теңәрекетті күші қай жаққа қарай бағытталады.?
4. Формуласы қандай?
Жаңа тақырып
«Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі

Физика пәнінің ерекшелігін ескере отырып топтар Ойлан – жұптас – бөліс тәсілі арқылы жаңа сабақты меңгеретін болады. Әр топоқушы берілген материал мен суреттер арқылы постер толтырады. Зат күйініне байланысты тақырыптарын қорғайтын болады.


Тапсырмадан соң оқушыларға ауызша кері байланыс беремін.
"Бұл - жақсы жауап"
"Сен жетістіктерге жетудесің!"
"Сенің тəжірибені сипаттауың нақты жəне логикалық түрде. Келесі жолы саған өз көзқарасыңа қатысты қателіктерің туралы ойлану қажет"
"Бұл мен күткен жауап емес".
Физикалық эксперимент. Stop-кадр тәсілі.
Интербелсенді тақтаға зат күйінің молекула қозғалысының бейнежазбасын қосып, белгілі бір уақытта тоқтатамын. Оқушылар бұл қай зат күйінің молекулалық қозғалысы екенін атап, оны қалай анықтағанын айтады. Сол арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады.


«Білім қоржыны» кері байланыс



Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау


-Тақырып оқу


-105 беттегі кестені толтыру

Оқушылар өткен тақырып сұрақтарына жылдам жауап беріп, бүгінгі тақырыппен танысады.

Ойлан – жұптас – бөліс тәсілі арқылы жаңа сабақты
бойынша оқушылар жұмыс істегенде рөл, аудитория, форма, тақырып бойынша бөлініп тақырыптарды қорғайды.

Экранда көрсетілген суреттерден жылдам оқушылар атауларын сәйкестендіру жасайды.


Бейнекөрсетілім бойынша балалар заттың күйлерін анықтап,дәлелдеп түсіндіріп береді
Сабақты қорытындылау барысында оқушылар өз ойларын үлестірме қағаздарға жазып, Білім қоржыны кестесін толтырады





Бағалау критерийлері
-Заттардың молекулалық құрылысын біледі.
-Газдардың, сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттап, мысалдар келтіре алады.


Дескриптор:
-Теңәрекетті күштің анықтамасын біледі.
-Бір түзудің бойымен бағыттас екі күштің теңәрекетті күшін біледі.
Айырмашылықтарын айта алады.
-Формуласын біледі.

Жалпы балл-2




Дескриптор:
- Ең ұсақ бөлшек атомдар екенін біледі.
-Әр заттың молекуласы - сол заттың қасиеттерін сипаттайтынын біледі.
-Сурет бойынша молекулалар құрылысы арқылы заттың күйін анықтай алады

Жалпы балл-3




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   41




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет