Білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ)



бет1/38
Дата15.12.2023
өлшемі5,35 Mb.
#138358
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   38
Байланысты:
Білім беру йымыны атауы) ыс а мерзімді (саба )


___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары-1


Бөлім:

Парасаттылық және әдеп

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)




Күні:




Сынып:7

Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Рухани қасиеттер –адам өміріндегі ең бастысы»
(Абай)

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың «адамгершілік» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейтіп, адам бойында кездесетін рухани адамгершілік қасиетті аша білу.

Бағалау критерийі

адами қарым-қатынастағы адалдық пен қоршаған ортадағы,өмірдегі әділдіктің орны мен маңызы түсінеді;
адалдық пен әділдік туралы түсініктері ақиқат құндылық ретіндегі мәнін ұғынады

Құндылықтарды дарыту

Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, пәнге деген қызығушылығын арттыру.


Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру
Ой шақыру
Әңгімелесу
Сабақтың тақырыбын ашу үшін оқулықта «Ойланайық,пікірлесейік» атты айдармен берілген мына сұрақтар төңірегінде әңгіме жүргізіледі:
Адал дос дегенді қалай түсініесіңдер?
Әділ болға ұмтылуға адамға не үшін қажет?
Адал болу кез келген адамның қлынан келе ме?Неліктен?
Әділ болу оңай ма?
Адал болудың ад
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушы өз ойларын ортаға салады.
Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»



Тақырыптық суреттер
сілтемеде
суреттер

Сабақтың ортасы

Оқиға айту : (әңгіме)
(10 мин) «Ұстаздың шәкірттерін сынауы» аңыз әңгімесін интонациялық
кідірістерді ескере отырып,үлкен ықыласпен айтып беру.
Топқа бөлу: Мәтінді талдау. Ой бөлісейік: (3 мин)
1-топ: Ұстаз шәкірттерін қалай сынады?
Өз іс – әрекетіңе ішіңнен қысылып, ұялған кезің болды ма ? топтағы
оқушы бір мысал келтіру.
2- топ :Шәкірттің «өз ұрлығымды ішім біліп тұрады ғой» дегенін қалай
түсінуге болады?
- Сенің өзіңе өте қажет затыңды біреу алып алыпты, ол сенің досың
- болып шықты, оның алғанын көргендер бар. Сен не істер едің ? топтағы
оқушы бір мысал келтіру.
ЕБҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады;
Мәтінмен жұмыс
Оқушылардың танымдық белсендлігі мен іскерлік әрекеттерін дамытып олардың адалдық пен әділдік туралы түсніктерін мәтін арқылы дамытуды көздейтін бұл әдістің сабақтағы орны ерекше.Адал бала атты мәтінді интонациялық кідірістерді ескере отырып үлкен ықыласпен оқып береді.Бұл мәтінді оқушылардың өздеріне кезекпен оқытыпмазмұнын мұқият тыңдауды ұйымдаструғада болады.Мәтіннің соңында берілген сұрақтар оқушылардың ойларын тұжырымдауға негіз блады.
Дәптермен жұмыс
Мұғалім дәптерде ұсынылған Адалдық пен әділеттілік өзара ұқсатығы мен айырмашылығын тауып кестені толтруды тапсырады.

ЕБҚ: оқушыға тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп беріледі.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   38




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет