«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем»



бет1/9
Дата15.12.2023
өлшемі10,69 Mb.
#139697
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
Байланысты:
ҚМЖ математика қараша





Пәні:

Математика

Күні:




Бөлім:

«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем»

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қосудың ауыстырымдылық қасиеті / Достарыммен бірге спортпен шұғылданамын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану.

Сабақтың мақсаты

Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланады
Қосу мен азайтуға мысалдар құрастырады
Суретті қажет қосындымен сәйкестендіреді

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.




https://youtu.be/O6vVv-Gg_GY



Сабақтың ортасы
(4 мин)


10 мин

«Ой қозғау»
Суреттерді салыстыр.
Не байқадың?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Қосудың ауыстырымдылық қасиетімен танысасың


1-тапсырма
Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі
Суретке қара.
Қосудың ауыстырымдылық қасиеті орындалды ма?
Дескриптор:
- қосудың мәнін есептейді
-азайтудың мәнін есептейді

Сұрақтарға жауап береді

Ақпаратпен танысады


1. қосудың мәнін есептейді


2.азайтудың мәнін есептейді

Мадақтау
«Басбармақ»
арқылы бағалау

Оқулық
72-73 беті
№1, 72 бет

Ақпарат жазылған А4


Таратпа
қаламсап

8 мин
Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Құрастыр» әдісі
Мысалдардың құрылу жолын түсіндір.
Мысалдар құрастыр.
Дескриптор:
- мысалдардың құрылу жолын түсіндіреді
- қосуға мысалдар құрастырады
- азайтуға мысалдар құрастырады


«Бас,иық,тізе,аяқ»
Бейнефильм ұсыну

1. мысалдардың құрылу жолын түсіндіреді
2. қосуға мысалдар құрастырады
3. азайтуға мысалдар құрастырады

жаттығуды қайталап жасайды



«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау

Таратпа
қаламсап

https://youtu.be/by8NcRAsRAE



Сабақтың соңы
6 мин

3 –тапсырма Жеке жұмыс
«Сәйкестендір» әдісі
Суретті қажет қосындымен сәйкестендір
Дескриптор:
- бірінші суретті қажет қосындымен сәйкестендіреді
- екінші суретті қажет қосындымен сәйкестендіреді

1. бірінші суретті қажет қосындымен сәйкестендіреді
2.екінші суретті қажет қосындымен сәйкестендіреді



«Комментарий»
арқылы

Таратпа
қаламсап

Рефлексия
7 мин

«Бағдаршам» әдісі (Бағалау)
1.Бүгінгі сабақтан не білдің?
2.Саған қандай тапсырма қиын болды?
3.Қандай тапсырма қызықты болды?

Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.

«Комментарии» арқылы


































































































































































































































































































































































































Пәні:

Математика

Күні:




Бөлім:

«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем»

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы



2 санын қосу және азайту / Ең жақын досым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану;
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану, 0 –дің қасиетін қолдану

Сабақтың мақсаты

азайтуға мысалдар құрастырады
сан кесіндісін қолданып мысалдардың мәнін есептейді

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Үш шапалақ» әдісі
Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ)
Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ)
Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ)

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Балалар шапалақ соғады









Сабақтың ортасы
(4 мин)

10 мин

«Ой қозғау»
2 санын қосуды және азайтуды есіңе түсір.
Мысалдардың қалай құрылғанына назар аудар.
Мәнін есепте.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
2 санын қосуды және азайтуды орындап үйренесің
Есіңде сақта!



1-тапсырма
Жеке жұмыс
«Құрастыр» әдісі
Сандардың құрамын айт.
Азайтуға мысалдар құрастыр.
Мысалдардың мәнін тап.
Дескриптор:
- сандардың құрамын айтады
-азайтуға мысалдар құрастырады
-мысалдардың мәнін табады

Мысалдардың құрылу жолын түсіндіреді
Мысалдың мәнін есептейді.

Ақпаратпен танысады


1. сандардың құрамын айтады
2.азайтуға мысалдар құрастырады
3.мысалдардың мәнін табады



Мадақтау

Білім зарядтарымен


бағалау (жауабына қарай)

Оқулық
74-75 беті
Таратпа

Ақпарат жазылған А4


Таратпа
қаламсап

10 мин
Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Сан кесіндісін қолданып мысалдардың мәнін есепте.Тексер.
Дескриптор:
- сан кесіндісін қолданады
-мысалдардың мәнін есептейді
-мысалдардың мәнін тексереді
«Жүгіреді балалар»
Бейнефильм ұсыну

1. сан кесіндісін қолданады
2.мысалдардың мәнін есептейді
3.мысалдардың мәнін тексереді
жаттығуды қайталап жасайды

«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау

Таратпа
қаламсап

https://youtu.be/kKiyFs4B6IE





Сабақтың соңы
9 мин

3 –тапсырма Жеке жұмыс
«Өлше, есепте, қорытындыла» әдісі
Жолақтарды өлше.
Жолақтарды 2 –ге арттыр.
Жолақтарды 2 – ге кеміт.
Дескриптор:
- жолақтарды өлшейді
-жолақтарды 2 –ге арттырады
-жолақтарды 2 – ге кемітеді

1. жолақтарды өлшейді
2.жолақтарды 2 –ге арттырады
3.жолақтарды 2 – ге кемітеді

«Комментарий»
арқылы

Ламинат
маркер



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет