«Көктал-Арасан орта мектебі мектеп жанындағы 50 орынды интернатымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Коучинг тақырыбы: Lesson study



бет1/5
Дата31.12.2021
өлшемі33,13 Kb.
#23054
  1   2   3   4   5

«Көктал-Арасан орта мектебі мектеп жанындағы 50 орынды интернатымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Коучинг тақырыбы:

Lesson study

Коуч: Әріпжанов Е.О.

2020-2021оқу жылы

Коучинг жоспары.




Күні:02.12.2021ж

Коуч: Әріпжанов Е.О

Коучинг тақырыбы:

Lesson study

Мақсаты:

Оқыту мен оқуды жетілдіру және оның сапасын арттыру құралы ретінде мұғалімдерге Lesson Study әдісін ұсынып,оны қалай жүргізуге болатынын көрсету.

Түйінді идея:

- Lesson Study-сыныпты зерттеу және мұғалімдердің педагогикалық білімдері мен тәжірибесін дамыту нысаны

-Lesson Study мұғалімдерді оқыту және олардың тәжірибесін дамытудағы ынтымақтастық тәсілі мен іс-әрекеттегі зерттеу

- Lesson Study тәжірибені жақсартудың демократиялық жолы.


Күтілетін нәтиже:

-Мұғалімдер оқыту мен оқуды жетілдіру және оның сапасын арттыру құралы ретінде Lesson Study әдісін қалай қолдану

-Мектепте Lesson Studyді пайдалану үшін әріптестермен ынтымақтастық орнату және Lesson Study кезінде әріптестерді қолдау

-Мұғалім әрбір жеке оқушының оқуына қатысты өзінің оқыту тәжірибесі туралы ойлануға мүмкіндік алуын;

-Lesson Study циклінде сабақтың оқушылар қажеттілігіне сәйкес келуі мақсатында мұғалімдер жаңа әдіс-тәсілдерін жетілдіруге немесе оның сапасын арттыруға мүмкіндік алатынын түсінеді.



Дерек көздері:

«Интербелсенді әдістемені мектепте қолдану» автор А.Әлімов, «Мұғалімге арналған нұсқаулық» Бірінші (ілгері)деңгей , Интернет материалдары www.cpm.kz порталы.

Ресурстар:

«Танысу» ойсергегі, «Идеялар корзинасы»әдісі,Бейнежазба, «Lesson Study» презентация, «Шындық немесе жалған» әдісі (True or False) ,«Бес саусақ» әдісі, А-4,А-3 парақтары,маркерлер, стикер.

Сабақтың барысы:

Уақыт (40 минут)

Коучтің іс-әрекеті

Қатысушы мұғалімдердіңң іс-әрекеті

Психологиялық ахуал

Сергіту сәті.



5 мин

Қатысушыларға көтеріңкі көңіл- күй орнату үшін қыс мезгілінің алғашқы күнінде «Қар кесегі» ойынын төрт түрлі түсті қағаздарды ұсынып ұйымдастырады.

Мұғалімдерге ойынның шартын таныстырып , ойынды жүргізеді.

Топтасады
Сұрақтар:

1.Жағымды ахуал туғызудың осы бір әдіс-тәсілі сіздерге ұнады ма?

2.Қалай ойлайсыздар сіздердің сабақтарыңызға қолдануға бола ма?

Адам өзіне сын тұрғысынан да қарай білуі тиіс

Мұғалім ол айна, ол үлгі, себебі мұғалімді жақсы көру арқылы оқушы бізді қайталайды,пәнімізді жақсы көреді,талпынады, дамиды


Ойын шартымен танысып қар атысып ойын жалғастырады.Үш шапалақ белгісімен ойын тоқтатылады.Қолдарында қалған қар кесегінің түсімен топтасады


Нәтижеде қатысушылар бір-бірлерінің жақсы қасиеттерін естеріне жақсы сақтап қалады.



Тақырыпты ашу

5 мин

Коуч төмендегі сұрақтарды қойып пікірталас туғызады:

1. Жаңа тақырыпты түсіндірген кезіңізде барлық оқушы меңгеріп, бірдей дәрежеде игеріп кетеді деп ойлайсыз ба?


2. Күнделікті сабақтарыңызда барлық оқушыны бақылай алуға мүмкіндігіңіз бола ма?
3. Мұғалімнің сабақ барысында  барлық балалармен жеке жұмыс жасауына мүмкіндігі бар ма?
4. Сабағыңызды жоспарлауда немесе сабақты өткізуде басқа әріптестеріңізбен бірлесіп жұмыс жасап жүрсіз бе?

Мұғалімдер топта талқылау арқылы келісе отырып, түйінді идеяларын айтады сұраққа жауап береді.



Тақырыпқа кіріспе


5 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет