Пәні: Дүниежүзі тарихы Бөлімі: Тоталитаризм мен демократияның қарама-қарсы тұруы Күні: Сынып: 9«Б»



Дата28.04.2022
өлшемі140,28 Kb.
#32703
түріСабақ
Байланысты:
Бегалы Қожахмет 1


Сабақ тақырыбы

Біртұтас халық жасағының ұйымдастырылуы

Оқу мақсаттары

7.3.1.2 - Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдау

Сабақ мақсаттары

Қазақ – Жоңғар соғыстарын талдайды

Біртұтас халық жасағының ұйымдастырылуын зерттейді

Қазақ – Жоңғар соғысындағы құрылтай рөлін талдайды

Бағалау критерийлері

1.Құрылтайдың алдында қалыптасқан саяси жағдайды саралайды

2.Құрылтайда қабылданған шешімдердің алдағы тарихи оқиғаларға әсерін негіздеп, талдау жасайды

Мектеп: «Абылайхан атындағы №2 жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Мұғалімнің аты-жөні: Қожахмет Бегалы Қонысбекұлы

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні: Қазақстан тарихы Бөлімі: Тоталитаризм мен демократияның қарама-қарсы тұруы Күні: Сынып: 7

Белсенді оқу әдістері

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

Раппорт орнатамын



Серпілген сауалдар әдісі арқылы үй тапсырмасын қорытындылау

«Сұрақ жауап» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді.

1.Жоңғар шапқыншылығы сәтінде Қазақ хандығының саяси жағдайы қалай болды?



«Анықта, белгіле, дәлелде» әдісі арқылы Оқушылар Қарақұм мен Ордабасы құрылтайлары өткен территорияларды картадан анықтайды

«Жеке жұмыс» 5 «R» маңыздылық кестесі әдісі.

Қарақұм және Ордабасы құрылтайының маңызын 5R маңызыдылық кестесінде жіктейді.



Үйге тапсырма:   «Неліктен Ордабасы ел бірлігінің нышаны болды?» сұрақ аясында эссе жазу «300 сөз»

Саралау

Барлық оқушылар: «Сұрақ жауап» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді.

Басым оқушылар: «Анықта,белгіле,дәлелде» әдісі арқылы Оқушылар Қарақұм мен Ордабасы құрылтайлары өткен территорияларды картадан анықтайды.

Кейбір каркыны жоғары оқушылар: «Жеке жұмыс».5 «R» маңыздылық кестесі арқылы Қарақұм және Ордабасы құрылтайының маңызын 5R кестесінде жіктейді

Жіктеу


Топтарға бөлуде маркерлер қолданылады

Бағалау


Тапсырмаларды орындау нәтижесінде оқушылар бағаланып отырады

Қарқын


Оқушылар қосымша уақыт беру арқылы қарқынды жұмыс жасайды

Диалог және қолдау көрсету

Сабақта үлгерімі түзетуді қажет ететін, қызығушылығы төмен оқушыларға жеңіл сұрақтар беремін, топтық, жұптық тапсырмаларды орындауда қолдау көрсетемін

Қорытынды

Топтағы барлық білім алушыларға ортақ тапсырмалар беріліп, ортақ міндеттер қойылады.Әр оқушы өз деңгейінде жауап береді,тапсырма нәтижелері әртүрлі болады

Критериалды бағалау

Бағалау критерийі

1-тапсырма: «Сұрақ жауап» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді.

2-тапсырма: «Анықта,белгіле, дәлелде» әдісі арқылы Оқушылар Қарақұм мен Ордабасы құрылтайының өткен территорияларды картадан анықтайды

3-тапсырма: Жеке жұмыс.5 R маңыздылығы кестесі әдісі

Дескрипторлары

  • Жоңғар шапқыншылығы сәтінде Қазақ хандығының саяси жағдайы қалай болғанын біледі.
  • Жоңғар мемлекетінің себебі/мақсаты қандай болғанын анықтайды.
  • Қарақұм құрылтайы өткен территорияны біледі
  • Ордабасы құрылтайының өткен аумақты біледі.
  • Қарақұм құрылтайының негізгі мақсатын біледі
  • Ордабасы құрылтайының маңызын түсінеді
  • Жоңғар шапқыншылығының негізгі мақсаты қандай болғанын біледі

Қалыптастырушы бағалау :

«Басбармақ» әдісі



«Отшашу» әдісі

«Үш шапалақ» әдісі арқылы бір-біріне қолдау көрсете мақтайды

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет