Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 17-сабақ
Бөлім:
|
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс.
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 3
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тоқсандық жиынтық бағалау
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
|
Сабақтың мақсаты
|
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
2 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
-Бүгінгі сабағымызда осы тоқсан бойында алған біліміміз сынау үшін тапсырмалар орындаймыз.
|
Жаттығу жасайды.
Оқу мақсатын анықтап шығарады.
|
|
|
Жаңа білім
40 мин
|
(Д) Тоқсандық жиынтық бағалау тапсырмалары:
|
Тапсырмаларды орындайды.
|
|
Тапсырма парақтары
|
Қорытынды 3 мин
|
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді.
|
Түсінгені туралы ой қорытады.
|
ҚБ қойылады.
|
|
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 18-сабақ
Бөлім:
|
Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 3
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қайталау
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.5.6.1 магнит көмегімен әртүрлі металдардың магниттелу қасиетін зерттеу
3.1.2.3 экспериментті жоспарлау және жүргізу
|
Сабақтың мақсаты
|
магнит көмегімен әртүрлі металдардың магниттелу қасиетін зерттейді;
экспериментті жоспарлайды және жүргізеді.
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
8 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар.
- Ал бүгінгі сабағымызда өткен сабақтарды қайталап, магнит көмегімен әртүрлі металдардың магниттелу қасиетін зерттеп көретін боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
|
Ширату жаттығуларын орындайды.
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар қояды, басқаның сұрағына жауап береді.
|
Оқушының жауабын толықтыру немесе тиімді кері байланыс жасау.
|
|
Жаңа білім
15 мин
2 мин
Бекіту
15 мин
|
(Т, Д) 1-тапсырмада «Зерттеу» әдісімен жүзеге асырылады.
Тәжірибе.
А) Үстел бетінде әртүрлі заттар жатыр, жұмсақ ойыншық, ағаш қарындаш, пластмасса түймелер, темір заттар, түйреуіш, шеге, қасық темір, кішкентай магнит.
Магнитті әр затқа кезек - кезек жақындатып, тексеріңдер. Магнитке тартылатын заттарды бір бөлек, , тартылмайтын заттарды бір бөлек топтастырыңдар. Қорытынды жасаңдар.
Қорытынды:
Кейбір темір заттар магнитке тартылады, ал темір емес заттарға магнит өрісі әсер етпейді.
Ә) Балық аулау.
Сендер көріп тұрғандай, алдымызда су құйылған ыдыста кішкентай балықтар жүзіп жүр. Қазір біз оларды аулаймыз. Магнитті банкіде жүзіп жүрген балықтарға жақындатамыз
Балық қозғалғанда магнитті ыдыстың сыртынан ақырын жоғары жүргіземіз. Балық магнитпен бірге су бетіне дейін жылжиды, осы әдіспен барлық балықтарды аулаймыз.
Қорытынды: Магнит шынының сыртынан суға әсер етеді.
Б) Сурет салу.
Магниттің көмегімен сурет салуға болады. Мына пластмасса ыдыста темірдің майда үгінділері салынған, оны магниттің үстінен жүргіземіз.
Қорытынды: Темір үгінділері магниттің формасын пластмасса сыртынан дәлме - дәл қайталайды.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, достарыңнан жауап ал.
Сергіту сәтінде қазақ биін билету.
(Ұ) 2- тапсырма «Күн шұғыласы» әдісімен орындалады.
А) Сұрақ-жауап.
Магнит туралы сұрақтарға жауап беріңдер.
-Магниттің полюстерін атаңдар.
-Солтүстік полюсті қандай әріппен белгілеп, қандай түске бояйды?
-Оңтүстік полюсті қандай әріппен белгілеп, қандай түске бояйды?
-Полюсі бірдей магниттерді бір-біріне жақындатса не болады?
--Полюсі әртүрлі магниттерді бір-біріне жақындатса не болады?
-Заттар магниттік қасиетке ие болу үшін не істеу керек?
-Қандай заттар жақсы магниттеледі?
-Магниттеуге болатын заттарға мысалдар келтіріңдер.
|
Сөздікті жазып, жаттайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Мысалдар келтіреді.
Тапсырмалар орындайды.
Билеп сергиді.
Тәжірибе жасайды, бақылайды. Сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді.
|
Дескриптор:
- Магнитпен заттардың қасиетін тексереді, қорытынды жасайды-2балл.
Магнитпен балық аулайды, қорытынды жасайды-2балл.
Магниттің көмегімен сурет салады, қорытынды жасайды-2балл.
Дескриптор:
Магнит туралы
сұрақтарға жауап береді-3балл.
|
Жұмсақ ойыншық, ағаш қарындаш, пластмасса түймелер, темір заттар, түйреуіш, шеге, қасық темір, кішкентай магнит
|
Қорытынды
5 мин
|
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді.
|
Түсінгені туралы ой қорытады.
|
ҚБ қойылады.
|
|
Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ немесе БЖБ, ТЖБ алғыңыз келсе, +77785448116 нөміріне ватсапқа жазыңыз.
3-тоқсанға 5 пәннен БЖБ, ТЖБ 2 нұсқада алуға болады.
Оның ішінде:
математикадан 3 бжб,1 тжб
қазақ тілінен 2 бжб, 1 тжб
әдебиеттен 2 бжб, 1 тжб
дүниетанудан 1 бжб
жаратылыстанудан 1 бжб, 1 тжб болады.
БЖБ-лардың мақсаты, дескрипторымен балл қою кестесі, рубрикасы болады.
ТЖБ-лардың тапсырма сипаттамасы, дескрипторымен балл қою кестесі болады.
БЖБ, ТЖБ-лар биылғы курста берілген жаңа шаблонда жасалады және ЖБ алатын уақытқа қарай почталарыңызға жіберіледі.
Достарыңызбен бөлісу: |