Бөлім:
|
Көлік және жол белгілері
|
Аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 5
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жол белгілерін білеміз бе?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру
5.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу;
|
Сабақтың мақсаты
|
Жол белгілерін білеміз бе? мәтіннің мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған 4-5 сұрақтар құрастырады.
Оқылым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазады.
|
Бағалау критерийі
|
мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады
Оқылым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазады
|
Ойлау дағдылар деңгейі
|
Қолдану
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Өткен білімді еске түсіру
3 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу
Үй тапсырмасын тексеру.
Жаңа топқа жол белгілері бойынша жиналады.
|
Берілген белгілер арқылы оқушылар топтарға жиналады. Белгінің ережесін айтады.
|
Қима қағаздар
https://sun930.userapi.com/impf/bZiM2SwPHgxn63cr_UuqivwW8qpbd9bWOFpMXQ/mdtIF3BeDjI.jpg?size=510x140&quality=96&crop=18,0,729,200&sign=7a6cd26d5ee1ef9962c8c2bc25324449&type=vote
|
Тілдік бағдар
|
Мұғалім сын есім туралы түсінік береді.
ЖЖ. Жұптарға жол белгілері бар қима қағазы беріледі. Белгіні сипаттап айтуда сын есімді қолданады.
|
Сын есімнің ерекшелігін айқындайды. Жол белгісін сипаттауда сын есімді қолданады.
Дескриптор:
Білім алушы:
|
Балл
|
Жол белгісін дұрыс сипаттайды
|
1
|
Сын есімді қолданады
|
1
|
|
Бағалау Мұғалім бағалайды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар»
2 балл
|
Қима қағаздар
https://stan.kz/zhol-belgilerinin-kazaksha-ataularyn-b/ жол бергілері сайттан алынған
|
Сабақтың ортасы
Топтық тапсырма
|
ТЖ «Сұрақ – менен, жауап – сенен»
1-тапсырма шарты:
Мәтінді мұқият оқып, мәтіннің негізгі ақпараттарын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырыңыз (3 сұрақ).
|
Әр топ берілген мәтіннен нақты ақпаратты анықтайтын сұрақтар құрастырады.
1-топ 2-топқа, 2-топ 3-топқа, 3-топ 1-топқа сұрақтарын қояды
Дескриптор:
Білім алушы:
|
Балл
|
нақты ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады
|
1
|
Әр сұраққа балл беріледі
|
3
|
|
Бағалау Топтар бір-бірін «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар»
4 балл
|
https://bilimland.kz/kk/plans/4311/export-doc мәтін жазылған парақтар
|
|