Сабақ жоспары Қысқа мерзімді жоспары



бет1/2
Дата01.02.2022
өлшемі356,96 Kb.
#24638
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
5 класс сабақ жоспары домик


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Робототехника

Педагогтың аты-жөні

Ертайқызы Мадина

Күні




Сынып: 5

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Роботтың түрлері және оларды қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.3.4.1 – робот анықтамасын тұжырымдау

5.3.4.2 – Роботтардың түрлерінің үлгілері және оларды қолдану салаларына мысал келтіру;



Сабақтың мақсаты:

Роботтарды қай салаларда кездестіруге болатындығы туралы мысалдар келтіру


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Сергіту сәті. «Робот биі»

4.Жаңа тақырыпқа шолу.1-тапсырма.

Жеке жұмыс.«Робот портреті»

-Алгоритмді орындағанда не болатының анықтаңдар.



Басы

5С 3Т 2О 1Т 3С 4Т 1О 3Ж 1О 7Т 1С 1Т 2О 4Ж 1О 4Т 2О 1Ж 1С 7Ж 1О 3Т 1О 4Ж 3С 1Ж 2О 3Ж

Соңы

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3. «Робот биі» орындайды

4.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

5.Алгоритм орындайды


Стикер


4 балл

Карточка



Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Роботты техника (робот және техника, ағылшын тілінен аударғанда robotics–роботика), роботты техника - автоматтандырылған техникалық жүйелерін әзірлейді және өндірістің қарқынды дамуына маңызды техникалық негізі болып табылатын қолданбалы ғылым. Құрылыс, өнеркәсіп, тұтыну, авиация және төтенше (әскери, ғарыш, су асты) салаларында роботты техника бар

Робот-тірі организм принципі бойынша құрастырылған жандандырылған автомат құрылғы.Ол түрлі датчиктер (сенсорлар) арқылы ақпарат алады және өзіне жүктелген программаға сәйкес әрекет етеді. Алғаш рет «робот» сөзін чех жазушылары ағайынды Карел және Йозеф Чапектер 1920 жылы енгізген. «Робот» сөзі чех тілінде «еріксіз еңбек ету» деген мағынаны білдіреді. Бүгінгі таңда роботты қазақ тілінде «құлтемір» деп те атап жүр.

«Кластер» әдісі



2-тапсырма.

Дескриптор:

-роботтың негізгі түрлерін жазады.


ҚБ: стикер /4 балл/
Жеке жұмыс. 3-тапсырма.

-Бүгінгі таңда роботтарды қай салаларда кездестіруге болады?


Дескриптор:

-роботтарды қай салаларда кездестіруге болатындығы туралы мысал келтіреді.


ҚБ: стикер /2 балл/

Мұғалімді тыңдайды

Роботтың анықтамасын дәптерге жазады

2-тапсырманы орындайды

3-тапсырманы орындайды


Стикер


4 балл

Стикер


4 балл

Презентация

Карточка


Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Қажетті сөздер»

Ұнады, қажет, пайдалы, білдім,

үйрендім, қызықтым, есте сақтадым



Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет