Сабақ жоспарының Үлгісі мұғалімнің аты-жөні



Дата20.04.2023
өлшемі0,97 Mb.
#84786
түріПрезентация
Байланысты:
2 сабақ Экожүйе түрлері (копия)


ҚАШЫҚТАН ОҚЫТУ КЕЗІНДЕГІ САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ ҮЛГІСІ

Мұғалімнің аты-жөні:

1.Мәлік Минара Ерболатқызы
ӘЛІМХАН ЕРМЕКОВ АТЫНДАҒЫ МЕКТЕП-ЛИЦЕЙІ

Пән/Сынып:

Жаратылыстану 6 сынып

Қай аптаның нешінші сабағы

4-ші тоқсан 2-ші сабағы

Тарау немесе бөлім атауы:

Бөлім: Экология және тұрақты даму

Сабақтың тақырыбы:

Экожүйе түрлері

Оқу мақсаты:

  • 5.6.1.2 – экожүйе түрлерін жіктеу

Бағалау критерийі:

  • Табиғи және жасанды экожүйелерді біледі

  • Экожүйелерді көлемдеріне қарай жіктей алады.

  • Экожүйелер көлемі бойынша жіктей алады




Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Ресурстар

Ұйымдастыру

Сабақ мақсатымен таныстыру, негізгі үйренетін ақпараттар.

Презентация № 1,2бет

Сабақтың басы



Сабақ мақсатына жету үшін:
Экожүйенің түрлерін білу.
Олардың ерекшеліктерін түсіну керек.
Экожүйелер шығу тегі бойынша:
Табиғи: Адамның араласуынсыз пайда болған мысалы: көл, орман, шөлдер т.б
Жасанды: Адам іс-әрекеті нәтижесінже пайда болған
мысалы: егістіктер, ауылдар, бау-бақшалар т.б осы түрлерді түсіндіру, талдау
Экожүйелерді көлемі бойынша: төрт топқа жіктелінетіні талданады:

Экожүйелерді энергия көзі бойынша жіктеу талқыланыа, бейнесюжет көрсетіледі.



Оқушылардың жаңа тақырыпты меңгерулерін бекіту үшін тапсырмалар орындалады



Презентация
№ 3-7 беттер


twig-bilim.kz

Сабақтың ортасы

1 - тапсырма
Төмендегі экожүйенің жанды және жансыз компоненттерін ата, олардың өзара байланысын түсіндір.



2- тапсырма
Мағынасы бойынша берілген сөздерден экожүйе құрам бөлігін анықтаңыздар.

  1. Газ, жел, түссіз, тыныс алу- ?

  2. Ағыс, мөлдір, сұйық -?

  3. Оттегі,өсу,жасыл түс, тамыр -?

  4. Құнарлы,қоспа, тіршілік -?

  5. Қозғалыс, қоректену,тыныс алу, өсу -?

  6. Организмдердің өлі қалдығы, топырақ, қоректену-?

Тапсырманың жауабы:

  1. Газ, жел, түссіз, тыныс алу- Ауа

  2. Ағыс, мөлдір, сұйық- Су

  3. Оттегі,өсу,жасыл түс, тамыр- Өсімдіктер

  4. Құнарлы,қоспа, тіршілік- Топырақ

  5. Қозғалыс, қоректену,тыныс алу, өсу- Жануарлар

  6. Организмдердің өлі қалдығы, топырақ, қоректену-Микроағзалар

3 Тапсырма : Ұғымдарды жауаптарымен сәйкестендіріңіз:
Өсімдіктер-өндірушілер
Экожүйелердің негізі-күн энергиясы
Экожүйе ұғымын енгізген-Тенсли
Жануарлар-тұтынушылар
Оқушылар сәйкестендіру тестін орындайды.



Презентация № 7-12бет

Сабақтың соңы

Қорытынды: ББҮ стратегиясы арқылы.

13 бет


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет