§1.. Біздің айналамыздағы ақпарат
|
Мектеп:
|
Күні:
|
|
Мұғалімніңаты-жөні:
|
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Оқу мақсаттары
|
3.1.2.1 - компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушыларүшін:
Ақпаратүғымының, ақпарат көзімен, ақпаратты өңдейтін құрал - компьютермен танысады.
|
Көптеген оқушылар үшін:
Ақпаратты қабылдау түрлерімен, компьютердің қолданушы міндетін шешу құрылғысы екендігін ажырата алады.
|
Кейбір оқушылар үшін:
Ақпараттардың түрлерін ажыратып, практикада қолдануға дағдыланады.
|
Бағалау критерийі
|
Ақпарат ұғымымен, ақпарат көзімен, ақпаратты өңдейтін құрал - компьютер құрылғыларының атауын, анықтамасын біледі.
Ақпарат түрлері мен ақпарат көздерін ажырата алады.
Практика жүзінде ақпараттармен жұмыс жасап, ақпаратты өңдеу құрылғысын қолдана алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады:
Пәндік лексика және терминология:Ақпарат және компьютер атауымен танысады.Ақпаратты (лат.informatio - түсіндіру, мазмұндау) қолданады. Компьютерлік сауаттылық ( ағылшын тілінен: computer literacy)
Диолог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:ақпарат үғымына қатысты тіркестер мен сөйлемдерді пайдалану.
|
Құндылықтарға баулу
|
Сабақта жауапкершілік, айқындық,құрмт, ынтымақтастық. Бір - бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады.
|
Пәнаралық байланыс
|
Математика, жаратылыстану, музыка, бейнелеу өнері.
|
Тірек білім, білік, дағдылар
|
«ақпарат» ұғымы, сезім мүшелірінің қызметі
|
Жоспар
|
Сабақ кезеңдері
|
Жоспарланғаніс-әрекет
|
Қосымша ресурстар
|
Басталуы
|
Оқушылармен амандасу. Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін "Досыма тілек"тренингін ұйымдастыру. Сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтастыру.
1- топ:Ақпарат
2 -топ: Компьютер
Топ басшысына оқушыларды бағалау үшін бағалау парағы таратылады.
Бағалау критерийлері таныстырылып өтеді (бағалау парағы төменде көрсетілген)
|
А 4 қағазы, жұмбақ, өлең, мақал-мәтел
Оқулық
|
|