Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Алгебралық бөлшектер
|
Мектеп: №42 ЖББМ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Алгебралық бөлшектерді көбейту, дәрежеге шығару және бөлу
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.1.20 алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау;
|
Сабақ
мақсаты
|
Оқушылар:
-алгебралық бөлшектерді көбейте алады;
-алгебралық бөлшектерді бөле алады, дәрежеге шығаруды орындайды.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Амандасу.
Оқушылардың көңіл күйлерін біліп, психологиялық ахуал тудыру. Үй тапсырмасын тексеру, оқушылар бір-бірінің дәптерлерін тексереді, түсінбеген сұрақтарын тақтада орындайды.
«Көпір» тапсырмалары
1. Қандай өрнекті бөлшек өрнек деп атайды?
Құрамында айнымалысы бөлімінде кездесетін бөлшектері бар өрнектер бөлшек өрнектер деп аталады.
2. Айнымалының мүмкін мәндері деп нені айтады?
Өрнектің мағынасы бар болатындай оның құрамындағы айнымалылардың барлық мәндері жиынын осы өрнектің мүмкін мәндер жиыны (ММЖ) деп атайды
|
Сабақтың тақырыбын, мақсаттарын анықтайды
Қойылған сұрақтарға жауап береді
|
1 балл
|
Алгебра 7 сынып (Әбілқасымова А.Е.)
|
Сабақтың ортасы
|
Проект
3-топқа есеп беріледі, ол есепті шығарып, және түсіндіріп беруі керек
1-топ
2-топ
3-топ
|
- 1-топ бөлу амалын орындайды
2-топ көбейту амалын орындайды
3-топ дәрежегешығарады
|
3-балл
|
плакат
|
|
№40.10
№40.13
|
-берілген өрнек айнымалының мүмкін мәндеріне тәуелді болмайтынын дәлелдеңдер
-белілген өрнекті ықшамадайды, содан соң айнымалыға берілген мәнді қойып өрнектің мәнін табады
|
4 балл
3 балл
|
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау.
Рефлексия
«Пантомима» .
Қолдарын жоғары көтерсе – сабақ жақсы өтті,
Басы төмен - қанағаттанған жоқ,
Беттерін қолымен жауып алса – ұнамады.
Үй тапсырмасы: №
|
|
1-10 балл
|
|