Сабақ тақырыбы:
Б.Ұзақов «Жантаза»
|
7 -сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні: Құрманбек Сандуғаш
|
Тексерілді
|
Күні, айы: 09.11.2021
|
Сабаққа қатысқандар:
|
Сабаққа қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
7.Т1.Мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау
7.Ж4.Тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсыну.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады:
Мәтін мазмұнын түсінеді
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Мәтінді мәнерлеп оқып, мазмұнын түсініп, өз ойымен жалғастыра алады.
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
Мәтін тақырыбына қатысты ойын жеткізіп, оны дәлелдер келтіріп түсіндіре алады және тақырыпқа қатысты презентация жасап, қорғайды.
|
Сабақ кезеңдері
|
Жоспарланған жұмыс
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы:
2- 5 минут
|
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Жағымды көңіл-күй қалыптастыру.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
«Галерея» әдісі. Алдыңғы және жаңа сабаққа қатысты мәліметтер ілінеді
Суреттер арқылы сабақ тақырыбын ашып, тылсым күштер, ерекше құбылыстар туралы әңгімелесу.
|
|
Ортасы:
|
Мәтін тақырыбымен танысу. «Жантаза» сөзіне қатысты болжам айтқызу.
Мәтінмен танысу. «Болжау» стратегиясы.
Оқушыларға мәтіннің кітаптағы бөлігін оқытқан соң, оқиға әрі қарай қалай өрбитінін өз ойларынан жазғызу.
Соңында оқушылардың нұсқаларын оқытып, мәтіннің жалғасын оқып беру.
«Жантаза» сөзінің шығуына себеп болған жайт туралы оқушылардың пікірін тыңдау.
9-тапсырма. Өздері білетін ертегі кейіпкерлеріне тән қасиеттерін жазып, кестені толық толтыру.
Топтық жұмыс. Кластер жасау.
«Жаны таза адам» Қандай адамды осылай атаймыз?
Әр топ өз жұмыстарын қорғайды.
|
Оқулық
|
Соңы
|
Кері байланыс
«Басбармақ» әдісі
|
|
Қосымша ақпарат
|
Қорытындылау
|
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.
Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
|
1.Сабақ барысына өзгерту енгіздіңіз бе? Неге?
2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
|
Қорытынды бағалау
|
Ең жақсы өткен екі нәрсе:
1.
2.
|
Қандай екі нәрсе \тапсырма\ сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді?
1.
2.
|