Сабақ тақырыбы экспо көрмесі



бет1/4
Дата04.11.2022
өлшемі386,71 Kb.
#47608
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
ekospo-kөrmesii.-ashyқ-sabaқ





Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
3. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017

Мектеп: Шаған ЖОББМ
Пән: қазақ тілі

Күні:11.11.2019

Мұғалімнің аты- жөні:Ханов Ш.У

Сынып: 9 «а» сынып

Қатысқан оқушылар саны:

Келмегендер:

Сабақ тақырыбы

ЭКСПО көрмесі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша автордың негізгі ойын сақтай отырып, перифраз тәсілдері арқылы жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу;



Сабақ мақсаты:

Оқылым мәтіні бойынша автордың негізгі ойын сақтап, перифраз тәсілдері арқылы аннотация/тезисжазады.

Бағалау критерийлері

Бағалау критерийі

Дескрипторлар

Оқылым мәтіні бойынша аннотация/тезисжаза алады

мәтінді мұқият оқиды;

негізгі және қосымша ақпараттарды анықтап іріктейді;

негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді, сөйлемдерді анықтайды, перифраз тәсілдерін қолданады;

автор ойын, баяндау желісін сақтай отырып, мәтіндегі негізгі ойды ықшамдап тезис/аннотация жазады.




Тілдік міндеттер

Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер:
Мен мынадай дәлелдер келтіремін...Оның себебін... деп түсіндіремін.Біздің пікірімізше....Олай ойлауға ..... себептер бар. Бұл сабақта оқушылар сын тұрғысынан ойлау арқылы өзіндік пікірін білдіреді және дәлелдемелер келтіреді.
Негізгі тақырып бойынша лексикалық минимум: тезис, аннотация, мақалаға аңдатпа жазу үшінқолданылатын фразалар
Неге? Қалай? Қашан? сұрақтарын пайдалану арқылы жазылым алды дайындық сөйлесуін жүргізеді.
Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. Өйткені ...

Құндылықтарды дарыту



  • өмір бойы оқу-білімін тереңдету, қажетті материалдарға талдама жасау

  • азаматтық жауапкершілік пен патриоттық рух -сабақ мәнмәтінінде көтерілген «Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017» мәселетақырыбында сыни ойларын арттыру

  • ынтымақтастық: бір-бірін қолдау, өзгенің пікірін сыйлау

  • жұптық және топтық жұмыстар орындау барысында өзіне және айналадағы адамдарға деген құрмет;

  • өз пікірін білдіру барысындағы ашықтық;

Пәнаралық байланыс

Мәтін мәнмәтініндефизика пәні, жаһанменбайланысты танымдықақпараттар беріледі

АКТ –ны қолдану дағдылары

Интерактивті тақта мүмкіндіктері

Алдыңғы білім

Алдыңғы сабақтарда өткен ақпараттар мен дағдыларын қолданады.

Сабақбарысы

Жоспарлан
ғансабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған жұмыс түрлері



Ресурс
тар

Сабақтың басы
5 мин



Қызығушылықты ояту
«Сен- маған, мен- саған» әдісі.
Тапсырма:жұбыңа «Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017» тақырыбы туралы айту үшін қызықты сөйлемдер тізімін жаса (кемінде 2-3 сөйлем).
Талқылаңдар:

  • Жаңағы айтылған мәліметтер қысқа, нұсқа, нақты болды ма?

  • Не үшін? Қалай? Кімдерге маңызды?

  • Қандай кілт сөздерді қолдандың?

  • Бүгінгі оқу мақсаты қандай болуы мүмкін?

Жинақы мәтін, тезис және аннотация жазуға дайындық жайлы айтылады.

Оқушы дәптері
Сынып





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет