Сабақ тақырыбы Рационал көрсеткішті дәреже



Дата20.12.2023
өлшемі0,52 Mb.
#141557
түріСабақ
Байланысты:
Сәменов Б.Р. Қмж Дәреже





Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дәрежелер мен түбірлер.
Дәрежелік функция

Мектеп:

Күні:19.11.2021

Мұғалімнің аты-жөні: Сәменов Берқайыр

Сынып:11 ь

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Рационал көрсеткішті дәреже

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу;

Сабақ мақсаттары

-рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын білу
- рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін есептер шығаруда қолдану

Бағалау критерийлері:

-Рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын біледі
-Рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін пайдаланып есептер шығарады



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу. Тексеру
Үй тапсырмасын тексеру.
«Қар кесектері» әдісі бойынша 3 топқа өткен тақырыпқа байланысты сұрақ пен есеп жасырылған қағаздар таратылады.
Бүтін көрсеткішті дәреже мен бөлшек көрсеткішті дәреженің айырмашылығы қандай?

Рационал сан мен иррационал санның айырмашылығы неде?

Рационал көрсеткішті дәреже дегеніміз не?




Амандасу. Жинақталу. Оқулықтарын дайындау.
Қар кесектерінде жасырылған тапсырманы орындайды.

Топты басқа топтар жауабына сай толықтырулар еңгізіп бағалайды.

«Қар кесектері»


Жаңа сабақты түсіндіру.
Рационал көрсеткішті дәреже қасиеттеріне шолу жасалынып мысал келтірілу арқылы негізгі қасиеттері түсіндіріледі.

Сергіту сәті «Ортақ маркер»
Топтың әрбір мүшесі бірнеше жіптермен байланған маркер арқы топ болып белгілі таңбаны салады.
Топтық жұмыс
Әрбір топқа жеке тапсырмалар беріледі.
І топ
10.8 септің 1 мен 4
ІІ топ
10.8 септің 2 мен 5
ІІІ топ
10.8 септің 3 пен 6
Оқулықтан тапсырмалар беріліп оқушылар шығарған есептерін пайдаланған қасиетін айта отырып түсіндіреді.
10 балдық жүйе бойынша әрбір топ көрші топты бағалайды.
Жеке жұмыс

Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары


1.
А.1 В.2 С.3 D.4 E.5
2.
А.a В.2a С. D. E.1
3.
А.2 В.1 С.4 D.12 E.16
4.
А.27 В.23 С.3 D.12 E.15
5.
А.41 В.28 С.38 D.49 E.51
6.
А.1 В.2 С.3 D.4 E.5
7.
А. В.10.25 С. D.4 E.
8.
А.1 В.2 С.3 D.0 E.5
Оқушыларға «цифрлы Қазақстан» бағдарламасы таныстырылады

Арнайы сыйлық табысталады.


Негізгі қасиеттерді дәптерлеріне жазады.


Оқушылар бірлесе отырып ортақ маркер арқылы математикалық формула жазады.

Оқулықғы тапсырмаларды топпен бірлесе отырып орындап, басқа топтарға түсіндіреді



1

Түбірдің қасиетін пайдаланып есептейді

2

Бір түбір астына жинақтайды

3

Дәрежеден дәрежеге шығару қасиетін пайдаланады

4

Теріс дәреже қасиетін пайдаланып есептейді

5

Дәреже қасиетін пайдаланып есептейді

6

Дәреже қасиетін пайдаланып есептейді

7

Теріс дәреже қасиетін пайдаланып қосындыны есептейді

8

Дәреже қасиетін пайдаланып есептейді

Бағалау сабаққа қатысып отырған ұстаз эксперттерге топтың жұмыстары таныстырылып жеңімпаз анықталады.


1-10 баллдық жүйеде бағаланады.




слайд



маркер








Сабақты бекіту
Рефлексия «Padlet» қосымшасы арқылы
Үйге тапсырма :
№10.12











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет