Сабақтың барысы: І ұйымдастыру бөлімі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық дайындық



бет1/2
Дата28.03.2023
өлшемі56,5 Kb.
#76780
түріСабақ
  1   2

Тақырыбы: Өзіңді-өзің тексер (қайталау сабағы)
Мақсаты: 1.Оқушылардың қыстырма сөз туралы алған білімдерін тиянақтау.Өткен
сабақтан алған білім-біліктерін арттыру.
2. Өз ойын толық,жүйелі айтып, таза,сауатты,көркем жазуға баулу.Бір-
бірінің жауабын зейін қойып тыңдауға тәрбиелеу.
3. Сөздік қорын,тіл байлығын,шығармашылық қабілеттерін дамыту.


Көрнекілігі: интерактивті тақта,үлестірмелі қима қағаздар
Әдіс тәсілдері: Сұрақ-жауап,түсіндіру,топтық жұмыс


Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру бөлімі

Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық дайындық


«Шаттық шеңберін» құру
-Әрбір қасымызда тұрған досымыздың,жақсы қасиеттерін,ізгі сөздермен,көтеріңкі көңілмен,күлімдеген көзбен жеткізейік.
-сен нағыз доссың
-ең әдемі қызсың
-мейірімдісің
-өте ұқыпты баласың
-адал доссың
-қайырымдысың
-әдептісің
-өнерлісің
-еңбекқорсың
-ақкөңілсің
-Жарайсыңдар,балалар! Сендердің достарыңызға деген жылы лебіздеріңізді естіп қуанып тұрмын.Енді мына үлестірмелі қағаздардан алып,түстеріне қарай топтарға бөлінеміз де,сабағымызды бастаймыз.
ІІ Үй жұмысын тексеру
-Үйге қандай тапсырма берілді?
(әр топтың оқушыларына оқыту)
«Кім көп біледі?» ойынын ойнату арқылы өткен сабақты еске түсіру.

  • Жай сөйлем дегеніміз не?

  • Жалаң және жайылма сөйлем дегеніміз не?

  • Құрмалас сөйлем дегеніміз не? Мысал келтір.

  • Сөйлемнің бірыңғай мүшесі дегеніміз не? Мысал келтір.

  • Сөйлем айтылу мақсатына қарай нешеге бөлінеді?

  • Сөйлем мүшесі деген не?

  • Сөйлемнің дара және күрделі мүшелері дегеніміз не?

  • Сөз тіркесі дегеніміз не? Мысал келтіріңдер.

  • Қыстырма сөздер дегеніміз не? Түрлерін атап,мысал келтіріңдер.

ІІІ Жаңа сабақ
-Оқулығымыздың 82 бетіне назар аударамыз.
1-жаттығу Өлеңді оқып,жатқа жазу.
-Өлең не туралы?
-Өлеңнің авторы кім?
- Көркем жазу минуты
-Олай болса күз сөзінен пирамида құраймыз.
Күз,сары,бидай,салқын,жапырақ
-Күз туралы кім әңгімелеп береді?
-Өлеңдегі қарамен жазылған сөйлемді сөйлем мүшесіне талдаймыз және сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсетеміз.
Тақтаға жазып талдау жасау.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет