Мұғалімнің аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 1,2
|
Қатысушылар саны: 1 – 5
2 - 7
|
Қатыспағандар саны:0
|
Сабақтың тақырыбы
|
1-сынып: Табиғи материалдардан бейне жасаймыз
2-сынып: Туған өлке табиғатын бейнелейміз
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Табиғи маткриалдардан бейне жасауды үйренеді.
Көптеген оқушылар: Табиғат көрінісі жайлы шағын әңгіме құра алады.
Кейбір оқушылар: Табиғи материалдарды пайдаланып бейне жасап, оның маңыздылығын, қиыншылығын түсіндіреді.
|
Барлық оқушылар: Туған өлке табиғатын бейнелецді үйренеді. Көптеген оқушылар: Табиғат көрінісі жайлы шағын әңгіме құра алады Кейбір оқушылар: Туған өлке табиғатын бейнелейді, акварельмен жұмыс жасаулың маңыздылығын түсіндіреді.
|
Бағалау критерийлері
|
Туған өлке табиғатын бейнелеуді үйренеді;
Табиғи материалдардан бейне жасай алады.
|
Сөздік қор
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология: ереже, ынтымақтастық қарым-қатынас, ымыра, ауызбіршілік, қағидат, тұжырым.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіркестер:
Талқылауға ұсынылатын сұрақтар: Табиғатты бейнелеуде қандай реңктерді пайдаланған жөн? Табиғи материалдардан бейне жасауға қажет құрал-жабдықтар?
|
Ойлау деңгейлерінің дағдылары
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушылардың бірін-бірі сыйлау, құрметтеу дағдыларын дамыту
|
Пәнаралық байланыс
|
Сауат ашу, жаратылыстану, дене шынықтыру
|
|
АКТ қолдану дағдылары
|
(видеороликтер көрсету)
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
1 сынып
|
2 сынып
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Тақырыпты түсіндіру:
Бүгін күзде жинаған жапырақтар және тағы да басқа табиғи материалдармен жұмыс жасаймыз.
Тақырыпты ашу мақсатында бейнеролик көрсету.
|
“Әлемді шарлау” әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру.
Сұрақтарға жауап алу:
-суретшілердің туындыларында қандай түс реңктері басым?
-қандай реңктер көбірек- жылы ма әлде суық па?
-картиналар қандай сезімге бөлейді?
|
Бейнежазба
Үлестірмелі материал
Сұрақтар
|
Сабақтың ортасы – 15 мин.
|
Сөздік бағалау
-қанағаттанарлық;
-қанағаттанарлықсыз
Тақта алдында жұмыс
Өздік жұмыс
Жұмыстың орындалу ретін түсіндіру:
-қағаз бетіне жапырақтарды орналастыр;
-жасайтын композицияны көз алдыңа келтір;
-жапырақты ұқыптап желімде;
-тағы да зейін қойып қара;
-ағаш бұтақтары, шөп, құс бейнесі т.б бөлшектермен толықтыр.
Дескриптор:
-Тақтамен, өздік жұмыс жасауға кіріседі.
-Жұмыстың орындалу ретімен тапсырманы орындауға кіріседі.
|
Сөздік бағалау
-қанағаттарнарлық;
-қанағаттанарлықсыз
Оқулықпен жұмыс жасау
Жұмыстың орындалу ретін түсіндіру:
-бұл жұмысты акварель не гкашь бояуларымен орындайтын болғандықтан, жұмысыңның түс үйлесімі туралы алдын-ала ойлан;
-палитрада бояу реңктерін шығарып ал.
Дескрипторы:
-жұмысты акварель не гуашь бояуларымен орындайтын болғандықтан, жұмыстың түс үйлесімі туралы алдын-ала ойланады;
-палитрада бояу реңктерін шығарып алады.
|
Оқулық
Мәтін
Жапырақ, ұсақ ағаштар, желім, құс бейнесі
Акварель, гуашь
|
Сергіту сәті – 2 мин
|
Аппақ қоян, сұр қоян
|
13 мин
|
Өзіндік жұмыс.
2-жұмыс дәптеріндегі (12-13 беттер) тапсырмаларды орында.
Мадақтау сөздерді колдану:
“жарайсың!”, “керемет”, өте жақсы”, “саған сенемін!”
|
Қосымша тапсырмалар
Табиғат көрінісі туралы шағын әңгіме құра. Салатын суретіңді сипатта.
Мадақтау сөздерді қолдану:
“өте керемет!”, “жарайсың!”, “тапқырым!”, “ой ойлаған миыңнан айналдым”
|
Өздік жұмыс
Қосымша тапсырмалар
|
Сабақтың соңы – 5 мин.
|
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді.
Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім?
Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме?
Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды?
Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма?
Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім?
Үйге тапсырма беру.
|
Кері байланыс: “Менің көңіл күйім баспалдағы”
Оқушылар стикерлерге өз аттарын жазып, тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар “керемет!”, “өзіме сенімдімін!”, “жақсы”, “жаман емес”, “маған көмек керек”, “білмеймін”, “нашар” деп аталады.
|
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
|
|