Осы сабақта қол жеткіз-ілетін оқу мақсаттары (оқу базғдарламасына сілтеме)
|
10.2.4.1 әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми ісқағаздар, публицистикалық, көркем әдебиет, ауызекі сөйлеу стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау
10.3.1.1 ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, нұсқаулық жазу;
|
I.Ұйымдастыру бөлімі
3минут
|
Оқушылармен амандасады,түгендейді.Назарларын сабаққа аудартады. Кезекшімен сұхбат жүргізеді.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
-Оқушылар, көңіл – күйлеріңіз қалай?
|
Амандасады, сабақ құралдарын шығарып, кезекші өз міндетін атқарады. Назарларын сабаққа аударады.
|
|
Оқулық
|
II.Мағынаны тану
Басталуы
Ортасы
Кері байланыс
Үйге тапсырма:
|
Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады.
Қызығушылықты ояту
Шеңберде «Денсаулық - ....» тізбегін жалғас-тырады.
1-тапсырма
«Жұптас.Ойлан.Бөліс» тәсілімен сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма
Мәтіндерді оқиды. Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбы, мақсатты аудиторияға
сәйкес қызметін, құры-лымын тілдік ерекшелі-гін салыстыра талдайды.
3-тапсырма
Ғаламтор желісінен алынған үзіндіде сөз-жасамдық және синтак-систік нормалар сақтал-ған ба? Қолданған қол-даныстырды тауып, түзетіп жазады.
4-тапсырма
Мұғалім кері байланыс береді.
6-тапсырма
|
1. «Ауруды емдеме,адамды емде!» сөзінің негізгі ойы қандай?
2.Адам өмірін сақтау үшін тағы қандай құрылғылар-ды ойлап табу керек деп ойлайсыңдар?
Ғаламтор желісінен алынған үзіндіде сөз-жасамдық және синтак-систік нормалар сақтал-ған ба? Қолданған қол-даныстырды тауып, түзетіп жазады.
Ғылыми –көпшілік стильге тән тілдік құралдарды орынды қолданып,денсаулықты қалай күту керектігі туралы төменгі сынып оқушыларына нұсқаулық жазады.
|
Дескриптор:
-сұрақтарға жауап береді;
-жауаптарын талқылайды.
Дескриптор:
-мәтінді оқиды, құрылымы мен рәсімделуіне талдайды.
Дескриптор:
- Қолданған қолданыстырды тауып, түзетіп жазады.
|
|