Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: ІІ Құндылықтар
|
Күні :
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Сынып: 4
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
4.1.1.1* анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құру
4.2.1.1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану
|
Сабақтың мақсаты :
|
Барлық оқушылар: анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасайды және нақтылау мақсатында сұрақтар құрастырады,
берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады
|
Тілдік мақсаттар
|
Мейірімді, көрікті, қарапайым, еңбекқор, ыстық
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(5 минут)
|
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.
Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.
|
Қолпаштау
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
(6-37 минут)
|
1. Оқылым.Айтылым
1-тапсырма
Сұрақтарға жауап бер
2.Айтылым.
2-тапсырма
Үлгі бойынша сөйлем құра.
Сергіту сәті
4. Оқылым.Айтылым.
3-тапсырма. Сөйлемдерді толықтырып айтады.
4-тапсырма Ойлан!
Үлгі бойынша айт.
5.Жазылым
5- тапсырма. Суретке қарап, өзгелер үшін нұсқау жаз.
6. Тыңдалым.Айтылым. Жазылым.
Мәтінді тыңда. Жағымды және жағымсыз қасиеттерді бөліп жаз.
|
Оқылым.Айтылым Кімді? Нені? Сұрақтарын мағынасын түсініп, сұрақтарға жауап береді.
А) Нені апарып бердің?
Мен алманы апарып бердім.
Айтылым.
Үлгі: мен үйіңізді жинап берейін. Біз бақшаны суарайық..
Сергіту сәтін орындайды.
Өзімнен кішілерге, оқушыларға кеңес беру мақсатында сөйлемдерді толықтыру.
Үлгі: Мен сурет салайын. Келіңдер, футбол ойнайық.
Үлгі: Күн сайын ерте тұр.Төсекті жина.....
6. Тыңдалым.Айтылым. Жазылым.
Жағымды қасиеттер: адал, сабырлы....
Жағымсыз қасиеттер: надан, еріншек....
|
Дескриптор:
Кімді? Нені? Сұрақтарын мағынасын түсініп, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Үлгі бойынша сөйлем құрастырады, етістіктің бұйрық райын қолданады.
«Бас бармақ»
Дескриптор:
Үлгі бойынша сөйлем құрастырады, етістіктің бұйрық райын қолданады.
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
|
Оқулық 56 бет
сөздік
слайд
Слайд
Оқулық
57 бет
|
Сабақтың соңы
3 минут
|
Үй тапсырмасын беру : 57 б. 7-тапсырма
|
|
Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті
|
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді
|
|
Бағалау
|
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
|
Достарыңызбен бөлісу: |