Сабақтың тақырыбы Қауіпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру



Дата03.12.2023
өлшемі20,79 Kb.
#133158
түріСабақ

Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Қауіпсіздік ережесі.
Қысқа қашықтыққа жүгіру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.3.4.1 - денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулар кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу

Сабақтың мақсаты



Барлық оқушылар орындай алады:Жүгіру техникасының элементтерін барлық оқушылар орындай алады.


Оқушылардын көпшілігі:Жүгіру кезінде қарсыласына кедергі келтірмеу керек екенін біледі.


Кейбір оқушылар орындай алады:Жоғарғы жылдамдықпен жүгіруді,сөреден қалай дұрыс шығу керек екенін, жүгіру фазаларын дұрыс қолданабіледі, орта қашықтыққа жүгіруде өз күштерін мөлшерлей алады.



Бағалау критерииі

  • Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып,жаттығуларды дұрыс жасай алады.

  • Жылдамдығын арттыра біледі.

  • Оқушылар жылдам жүгіру кезінде артық қимылсыз дұрыс техника қолдана алады




Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Уақытты жоспарлау:
Дайындық бөлім: 12-15 мин.
Спорттық киімдеріне назар аудару.
Сәлемдесу.
Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар.
Бұрылыстарды біркелкі орындау.
Аяқтың ұшын, өкшесін дұрыс пайдалану.
Жүрістегі жаттығулар.
Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жүрісте үш лекпен бұрылып үш қатарға тұру. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары әртүрлі жабдықтармен.




Қол шапалақ



Ұялы телефон



Ортасы

Жаттығу қозғалу, аяғыңызды жерге сырғыту. Көбінесе волейболда бір жағынан екінші жағына жылдам қозғалу қажет. Қозғалыстардың санын (және жұмсалған энергияны) азайту үшін аяқтарыңызды екі жаққа сырғытыңыз. Негізгі тіректі алыңыз және түзу сызық бойымен бүйірге қарай жылжытыңыз.
Сонымен қатар, аяғыңызды жартылай бүгіп, жерге бүгіңіз.
Сүрінбеу немесе құлап кетпеу үшін еденге сырғып бара жатқанда аяқтарыңызды айқастырмаңыз.
Олар аяқтарын еденге сырғытуды үйренгеннен кейін, бұл қозғалысты басқа әрекеттерге қосуды бастаңыз, мысалы, командалық серіктеске Пас беру.
Допты ойынға қосу..Волейболда доп алаңның алыс бұрышынан беріледі. Соққыдан кейін доп тордан өтуі керек. Осылайша ол ойынға енгізіледі. Допты беру үшін алдымен оны бір қолыңызбен ауаға лақтырыңыз. Доптың ортасына соғу үшін екінші қолыңызды жоғары көтеріңіз. Қолыңызды толығымен созып, допты тік қолыңызбен ұрыңыз. Соққы кезінде доп сіздің алдыңызда болуы керек.
Соққыдан кейін қолды алға және төмен қарай жалғастыру керек. Қызмет көрсету кезінде аяқпен де жұмыс істеу керек-соққының күші, тіпті доптың тор арқылы өтуі де осыған байланысты. Қозғалысты соққы қолының бүйіріндегі аяғынан да, қарама-қарсы аяғынан да бастауға болады. Егер сіз соққы қолының бүйіріндегі аяқтан бастасаңыз, онда сіз соққы алдында тағы бір қадам жасап, қарама-қарсы аяқты алға шығаруыңыз керек. Егер сіз қарама-қарсы аяғыңыздан қозғала бастасаңыз, допты лақтырып, соққы үшін алға еңкейуіңіз керек. Қай опция сізге сәйкес келетінін тексеріп, қозғалысты үйлестіруді үйреніңіз.

Ара қашықтықты толық алу
Денені дұрыс ұстау.

Смаликтер арқылы
ҚБ өзін өзі бағалау
Бағалау парақшасын толтырады.
ҚБ

Доптар: түрлі мөлшер, текстура, түс, салмақ, т.б.
.

Сабақтың соңы



Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Допты ойынға қалай қосамыз?

  2. Волейбол ойыны қандай қасиеттерді дамытады?

  3. Волейбол ойнаған кезде тепе-теңдікті сақтау маңызды ма??

Неліктен екенін айта аласыңдар ма?
Волейбол ойнаған кезде ауа жетіспеу (тез шаршау) себебін айта аласыздар ма?
Оқушылар бір-бірін «басбармақ» әдісі арқылы бағалай алады. Оқушылар сабақта түсінбеген жаттығуларын, мұғалімге қоятын сұрақтары және сабақтан әсерлерін стикерге жазып кері байланыс тақтасына жапсырып кетеді. Сабақ топ бойынша бағаланады.

Кері байланыс


Оқушылардың өз тәртіптеріне рефлексия жасауды мобильдендіру (мотивация, әрекет тәсілдері, қарым-қатынас).
Оқушылар стикерге мына сұрақтарға жауап жазады:
1. Маған сабақта не ұнады. 2. Маған немен жұмыс істеу керек? 3. Смайл арқылы өзінің көңіл-күйін бейнелейді және стикерді күн бейнесіндегі тақтаға жапсырады.



Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет