Сабақтың тақырыбы: Д. Бабатайұлы «О, Ақтан жас »



Дата29.11.2023
өлшемі243,53 Kb.
#131207
түріСабақ


Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ әдебиеті

Бөлім: Мәдениет: тіл және қарым -қатынас

Педагогтің аты-жөні: Байманова Айнұр Қалыбекқызы

Күні : 22.11.2023ж

Сынып: 5 а ә

Сабақтың тақырыбы: Д.Бабатайұлы «О, Ақтан жас, Ақтан жас...» өлеңі. Хат жазу
ББЖБ



Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5. 2. 4. 1 көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу
5. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу;

Сабақтың мақсаты

-көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазады
-көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

«Психология-лық жағымды ахуал қалыптастыру


І.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылар назарын сабаққа аудару
Тыныс алуға зейін қою
Біз қазір тыныс алу жаттығуын жасаймыз. Ауаны ішке жұту кезінде тыныштық пен қуанышты қабылдаймыз. Демді сыртқа шығарған кезде өзіміздің бойымыздағы мазасыздықтарды сыртқа шығарамыз. Кәне, дайындалайық, балалар! Көзімізді жұмамыз..., арқамызды тік ұстаймыз..., қолымызды тіземізге қоямыз. Дем ал...демді шығар(5-6рет aрқылы жaғымды, көңілді, психoлoгиялық aхуaл oрнaту.

«Тыныс алуға зйін қою» әдісі арқылы оқушылардың ынтымақтастық атмосферасын қалыптасады. Көңіл күйлері көтеріледі





Қолпаштау








Өткен сабақты қайталау

Үй тапсырмасын тексеру.

Тапсырманы айтады, жырдан үзінді жатқа айтады.





Қималар

Білу

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында , тақырыпқа қатысты дайындалған сұрақтарға жауап алу



«Брейн-ринг» ойыны
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.



«Бас бармақ»




Миға шабуы






Сабақ мақсатымен, бағалау критерийімен таныстырамын.
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен танысады.

Бағалау парақтарымен танысады.











Өлеңнің мазмұнын айту



Өлеңнің мазмұнын айта алады







ББЖБ

Автордың кейіпкер образын ашудағы сөз қолданысына талдау

Автордың кейіпкер образын ашудағы сөз қолданысына талдау жасап жазады.











«Маған сыры мәлім болған бір құпия» тақырыбында Ақтан жасқа хат жаз.

Хат жазады.










Ақтан жас туралы ойларын «ПОПС формуласы» арқылы білдіру.

Ақтан туралы ойларын «ПОПС формуласы» арқылы білдіреді.







Сабақтың соңы



Үй тапсырмасын беру : Риторикалы сұрау туралы түсінікті жаттау




Кері байланыс



Өз көңіл күйлерін, сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады.



қималар

Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
Бес саусақ әдісі



Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі

Бөлім: Мәдениет: тіл және қарым -қатынас

Педагогтің аты-жөні: Байманова Айнұр Қалыбекқызы

Күні :12.10.2023ж

Сынып: 5 а ә

Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ
ББЖБ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5. 4. 1. 1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу.

Сабақтың мақсаты

5. 4. 1. 1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

«Психология-лық жағымды ахуал қалыптастыру


І.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылар назарын сабаққа аудару
Тыныс алуға зейін қою
Біз қазір тыныс алу жаттығуын жасаймыз. Ауаны ішке жұту кезінде тыныштық пен қуанышты қабылдаймыз. Демді сыртқа шығарған кезде өзіміздің бойымыздағы мазасыздықтарды сыртқа шығарамыз. Кәне, дайындалайық, балалар! Көзімізді жұмамыз..., арқамызды тік ұстаймыз..., қолымызды тіземізге қоямыз. Дем ал...демді шығар(5-6рет aрқылы жaғымды, көңілді, психoлoгиялық aхуaл oрнaту.

«Тыныс алуға зйін қою» әдісі арқылы оқушылардың ынтымақтастық атмосферасын қалыптасады. Көңіл күйлері көтеріледі





Қолпаштау








Өткен сабақты қайталау

Үй тапсырмасын тексеру.

Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.



Қималар

Білу

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында , тақырыпқа қатысты дайындалған сұрақтарға жауап алу



«Брейн-ринг» ойыны
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
4-тапсырма.
Дискриптор
Етістің түрлерін біледі

«Бас бармақ»




Миға шабуы






Сабақ мақсатымен, бағалау критерийімен таныстырамын.
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен танысады.

Бағалау парақтарымен танысады.











Мәтінмен жұмыс



Мәтінді түсініп жазады










3- тапсырма «Мәтінмен жұмыс» Мәтінді түсініп тапсырманы орындату

Бағалау критерийі

Мәтінді оқып, мазмұнын
түсініп тақырып қойыңдар,
бір сұрақ құрастырыңдар.



Тапсырманы орындайды

Дескрипторлар

- мәтінді оқыды,
- мазмұнын түсінді
- тақырып қойды
- бір сұрақ құрастырды.









Сабақтың соңы



Үй тапсырмасын беру : мақал мәтел жаттау




Кері байланыс



Өз көңіл күйлерін, сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады.



қималар

Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
Бес саусақ әдісі


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет