Сабақтың тақырыбы "Әже мейірімі". Нәтиже сабақ



Дата15.03.2022
өлшемі23,44 Kb.
#28041
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ 29 қазақ тілі


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Қиял әлемі



Мектеп:

№42 "Ақ ниет" мектеп-гимназиясы



Күні: 29.01.2020ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Удаева Шаттық Кенжебекқызы



Сынып: 5 "г"

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

"Әже мейірімі". Нәтиже сабақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.ӘТН4.2. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын түсінеді.



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолданады.



Кейбір оқушылар орындай алады:

Мәтінді өмірмен байланыстыра алады.



Бағалау критерийі

  • Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады;

  • Мәтінді өмірмен байланыстырады.




Тілдік мақсаттар

Мәтіннің тілдік құрылымын анықтайды.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: фантазия, аспан әлемі...

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: қиял мен шындық бірлігі, қияли әлем...

Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті мәтін "Әже мейірімі" деп аталды?

Құндылықтарға баулу

Мейірімділік, қамқаорлық, адамгершілік сияқты ұлттық немесе жалпыадамзаттық құндылықтарға баулу мәтін мазмұны арқылы іске асырылады

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Алдыңғы оқу

"Қиял мен шындық бірлігі". Көрме

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
10мин

Ұйымдастыру кезеңі.
Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру:
"Көңілді оқушы" тренингі.
Үй тапсырмасын тексеру.
Бағалау критерийі:

  • Үй жұмысы толық орындалады.





Смайликтер

Сабақтың ортасы
20мин

"Миға шабуыл" әдісі.

Өткен тақырыптардан кез-келген оқушыға сұрақтар қойылады. Сұрақтарға оқушы дереу жауап беруі тиіс.


3-тапсырма:

Оқулықта мәтіннің соңы берілген.Оқушылар өз қиялынан мәтіннің басын құрайды. Ең қызықты оқиғаға "Ең үздік шығарма" аталымы беріледі. Аудиожазбадан автордвң толық мәтіні тыңдалады. Оқушылар өз қиялы мен автордың қиялын салыстырады.


Бағалау критерийі:

"Әже мейірімі" мәтіні.

Мәтінді оқиды. Өмірмен байланыстырады. Мәтіннен оқушылар зат есімдерді табады.

Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады.



Жақсы жауап берген оқушыларға жұлдызша беріледі.
Бағалау критерийі:

  • Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолданады;

  • Мәтінді өмірмен байланыстырады.



Жұлдызшалар


Сабақтың соңы
10мин

Үйге тапсырыма беріледі.
Кері байланыс: "Мақалмен түйінде". Оқушылар тақырыпты, бөлімді мақалмен түйіндейді.
Рефлексия: "Бес саусақ"



А4 қағаздар, түрлі-түсті қарындаштар

Қосымша мәлімет

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

АКТ-мен байланыс.


Қаблетті оқушыларға қосымша тапсырма беремін.

Оқушылардың сабақты талқылауына, сұрақтарға жауап беруіне қарай жұлдызшамен бағалаймын.

Аудиожазба тыңдалады.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет