Сабақтың тақырыбы Эко және smart-city. Болашақ қалалар



бет1/3
Дата30.04.2023
өлшемі56,02 Kb.
#88519
түріСабақ
  1   2   3

Бөлім

Геосаясат

Педагогтың аты-жөні

Туланали Азамат, Оңайбаева Нариман

Күні

28.04. 2023ж

Сынып

Қатысушылар саны 23

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы



Эко және smart-city. Болашақ қалалар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Қазақстанның болашақтағы қалалары. Өнеркәсіптік революция

Сабақтың мақсаты



Қазақстанның болашақтағы эко және smart қалаларына шолу

Бағалау критерииі

  • Қазақстанның болашақ қалаларын талдайды.




Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.

  • Сабақты бастамас бұрын топқа бөліп алу

  • Сыныптағы бала санына қарай бөлу

  • Әр оқушы өзіне ұнаған түсті алады

  • Суреттерінде не бейнеленгенін сипаттайды

  • Берілген суреттерді біріктіріп, мәтін құрастырады.

Өткен сабақты пысықтау:
Ширату жаттығуы: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландырту үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақ қоямын. Осы сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын айқындаймын.



Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ



Ұялы телефон
Және интернет желілері
Кітап



Ортасы

«Ми шабуылы»:
Қазақстан дүниежүзі елдерімен қатынасының маңызы қандай?
Дүниежүзі елдерімен қандай байланыс орнатылды? Қарым-қатынас орнату неліктен маңызды?
Оқушыларды топтарға бөлу. Топқа бөлу үшін елдердің тулары суреттері арқылы бөлуге болады.
Топтық жұмыс.
1 топ - Қазақстан және Солтүстік Америка елдерімен қарым-қатынасы
2 топ – Қазақстан және Оңтүстік Америка елдерімен қарым-қатынасы
3 топ – Қазақстан және Азия елдерімен қарым-қатынасы
4 топ – Қазақстан және Еуропа елдерімен қарым-қатынасы
Тапсырма. Оқушылар Қазақстан және дүниежүзі елдерімен қарым-қатынасы мен байланысын зерттейді. Зерттеу жоспары:

  1. Таңдалған елмен қатынас түрін талдау.

  2. Таңдалған елмен қатынастың Қазақстан үшін маңыздылығын талдау

  3. Таңдалған елмен байланысты күшейту жолдарын ұсыну.

Оқушылар зерттеген жұмыстарын ұсынады. Ұсыну жолдарын өздері таңдайды. Рөлдік ойын, репортаж, постер, инфорграфика.
Бағалау. Топтар бірін-бірі бағалайды.
Дескриптор:

  • Қазақстан және таңдалған елмен қатынас түрін талдайды

  • Қазақстан және таңдалған елмен қатынастың маңыздылығын талдайды

  • Қазақстан және таңдалған елмен байланысты күшейту жолдарын ұсынады.

Топтық жұмыс
Мұғалім оқушыларға мәтінмен танысып шығуға тапсырма береді.
1 топ: Дүниежүзі елдерінің басқару формасы мен мемлекет құрылымындағы айырмашылықтарын ауызша анықтайды.
2 топ: Тәуелді аумақтарды қандай аумақтарға бөлуге болатынын, Дүниежүзінің саяси картасынан әр дүние бөлігіндегі тәуелді аумақтарды тауып, олардың қай мемлекеттердің қарамағында екендігін карта бойынша анықтайды.
3топ: Халықаралық ұйымдардың түрлерін анықтайды, және Қазақстанмен осы ұйымдар арасындағы байланыс түрлеріне талдау жасайды. 3 топ мәтінді бөліп оқи отырып түртіп отырады. 
Сосын әр топқа конверт беріледі . Конвертте 5 сұрақ берілген . Оқушылар сұрақтарға тақырып бойынша жауап бере отырып , 5 минут ішінде мәтін дайындайды . Оны қорғауға 1 минут уақыт беріледі .


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет