Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім
|
Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу
|
Педагогтың аты-жөні
|
Османова Тахмина
|
Күні
|
13.11.2023
|
Сынып:
|
7«Б»
|
Қатысушылар саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Электрондық кестелер.Электрондық кестелердің элементтерін пішімдеу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
7.2.2.2 Электронды кесте элементтерін пішімдеу
|
Сабақтың мақсаты:
|
Деректер базасы ұғымымен танысу, түрлерін анықтау, маңыздылығын түсіндіру.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, психологиялық ахуал орнату.
Шаттық шеңберін құрады
«Ыстық алақан» оқушыларды ұйымдастыру арқылы сәттіліке тілейді.
Топқа бөлу. «Менің көңілім» әдісі арқылы 2 топқа біріктіру.
Ұяшық
Кесте
Оқушылардың өткен тақырып бойынша алған білімдерін «Қар лактыру әдісі» арқылы пысықтау
|
1)Мұғаліммен амандасады.
Сабақтың тақырыбы, мақсаттарымен танысады.
Бұл әдісте оқушылар ортаға шығып, бүгінгі сабаққа бір-бірлеріне өз есімдерінен басталатын мақтау сөз айтады Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.
2)Мұғалімнің алдыңда әртүрлі смайликтер тұрады. Сол смайликтің артындағы сөздер арқылы топқа бөлінеді. Ұяшық, Кесте деген жазулар болады. Бұл жазу өздерінің топтарының аттары болады
3)Сынып ішіндегі оқушылар үй жұмысы бойынша бір-біріне кезекпен сұрақтар қояды. Ойлануға біршама уақыт беріледі. Сосын талқылау басталады: әр окушы қар лақтырған окушыға өз сұрағын қояды, ол жауап береді
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабакты түсіндіру
Бейнежазба материалдары, слайд материалдарын қолдану арқылы көрсету. Оқушылармен бірге талқылайды.
Тапсырма
Бүгінгі тақырыпқа байланысты Адасқан әріптерден арқылы сөз құрау
Топтық жұмыс
1)MS-Exel бағдарламасы
2) Пішімдеу үлгілері
Бес бармақ аркылы бағалау
Сергіту сәті
С әйкестендіру
В енн диаграммасы
|
Оқушылар видеоролик көріп түсінгенін айтады.Талқылайды
А3 параққа топтасып кластермен жұмыстарын жасап талқылайды.
Educaplay бағдарламасы арқылы сәйкестендіреді
Дәптермен жумыс істейді
|
Басбармак
Мактау мадактау
Мақтау
мадақтау
|
https://youtu.be/jwVfD6rkOJI?si=5DFQiw09_Ag8x6DB
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс
|
Қ алпақ әдісі
Инстаграмм әдісі
Ұнады
Айтарым бар
Есіме сақтадым
|
.
Музыка қойылады қалмапты бір бырыне кигізеды музыка тоқтаған кезде қалмақ кымнын басында қалып қалады сол суракка жауап береді
Әр бағанға өз тусінгені бойынша стикерлер жабыстырады
|
|
|
Үй тапсырмасы
|
|
|
|
|