Күні:
|
Мектеп:
|
Сынып: 10
|
Мұғалімнің аты-жөні: Құрамысова Р. С
|
Сабақтың тақырыбы
|
Функцияның берілу тәсілдері
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
10.1.1.10
Функцияның берілу тәсілдерін білу және қолдану;
|
Сабақ мақсаты
|
Бaрлық oқушылaр:
Функцияның берілу тәсілдерін анықтай алады.
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi:
Функцияның берілу тәсілдерін қолдана алады;
|
Кeйбiр oқушылaр:
Функцияның берілу тәсілдерін байланыстыра алады.
|
Бағалау критерийлері
|
1. Функцияның берілу тәсілдерін анықтай алады..
2. Функцияның берілу тәсілдерін қолдана алады.
3. Функцияның берілу тәсілдерін байланыстыра алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Функция, график, аналитикалық
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
- анықталу облысы, мәндер жиыны, функцияның графигі
|
Сабақта қамтылатын құндылықтар
|
Оқушылар жұптасып, топтасып жұмыс жасай отырып бір–біріне құрметпен қарау.
|
Пәнаралық байланыс
|
сызу
|
Алдыңғы білім
|
Функция ұғымы және оның берілу тәсілдері
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
3 минут
|
Ұйымдастыру:
-оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру;
- сабақ мақсатымен таныстыру.
Жағымды атмосфера қалыптастыру: оқушыларды шеңберге шақырып, сәлемдесіп болған соң, жанында тұрған көршісіне математикалық термин сөздерді кезекпен жалғастырады.Мысалы;шеңбер,радиус,диаметр,хорда,..............
|
|
Сабақ ортасы
15 минут
3 минут
10 минут
|
1-тапсырма. ЖТ. ТТ
Шамалар: тұрақты айнымалы
Абсолют (кез келген жағдайда) Тәуелді
Параметр(берілген жағдайда) Тәуелсіз
Х жиынындағы х-тің әрбір мәніне У жиынының нақты бір у мәнін сәйкес қоятын заңдылық функция д.а.
М: y=f(x), х-тәуелсіз айнымалы н/е аргументі, у-тәуелді айнымалы н/е функция, f-заңдылық.
Дескриптор:
-функцияның анықталу облысын табады;
-функцияның берілу тәсілдерін қолданады;
-жауабын табады.
Бағалау «Шапалақ» әрбір оқушыға мақсаттарға жетуге ықпал жасайды.
.
2 – тапсырма. «Сіз қаншалықты білесіз?» тәсілі.
Сызбаны салыңыз. Есептеңіз.
Функцияның анықталу облысын табыңыз: f(x)=
Бағалау «Басбармақ» оқушылардың көпшілігі мақсатқа жетуге ықпал жасайды.
|
Сөзжұмбақ
АКТ
Оқулық, дәптер, сызғыш, қалам, церкуль
|
Сабақтың соңы
5 минут
2 минут
|
3-тапсырма.
Функцияның анықталу облысын табыңыз: у=·.
f(x)= функциясының мәндер жиынын табыңыз.
Үйге тапсырма:
есептер шығару
|
Түрлі-түсті қалам
Оқулық
|