Сабақтың тақырыбы: Жиын / Жақсы әдеттер Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/2
Дата26.06.2022
өлшемі255,15 Kb.
#37324
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
12.05.2022 матем


________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымының педагогіне арналған қысқамерзімді жоспар
122 -сабақ.

Бөлімі:

4В. Жиын және логика элементтері

Педагогтің аты-жөні:

Калдай Гүлим

Күні:

12.05.2022

Сыныбы: 1д

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жиын / Жақсы әдеттер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.4.1.2 жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) бойынша құру және олардың классификациясы;
1.4.1.3 жұп құру арқылы нысандар жиындарын салыстыру, тең жиындарды, бос жиындарды анықтау;
1.4.1.1 екі жиынның бірігуін және жиыннан оның бөлігін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу

Сабақтың мақсаты:

Жиындарды салыстыруды үйренесің

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту
0-3

Ынталандыру


Мұғалім оқушыларды «Жақсы әдеттер» тақырыбын әңгіме етуге шақырады.










4-6

Өзектендіру.
Мұғалім тақтада екі түрлі түстегі фигуралардың суретін қояды. Олардың ортақ атауын және жеке атауларын сұрайды.

Енді әр түсті және түрлі пішіндегі фигураларды қояды. Олардың ортақ атауын және жеке атауларын сұрайды.





Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Оқушылардың білімі мадақтау арқылы бағаланады

Геометриялық фигуралар



7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).
Бүгін біз жиын ұғымымен танысамыз.

Мәселелік жағдаятты түсінеді.







Мағынаны тану
10-15

Жаңаны ашу.
Оқулықтағы №1 тапсырманы орындауды ұсынады.
Әлия мен Сырымға бөлмелеріндегі заттарды жинастыруға көмектес.
Қайсысын қайда жинауға болады? (Кітапты – кітаптар, допты – доптар, мәшинені – мәшинелер, құрастырғышты – құрастырғыштарға, жұмсақ ойыншықты – жұмсақ ойыншықтар сөресіне жинау керек)
Балалардың әрбір сөреге жинағанын бір сөзбен қалай атауға болады? (Жиын)




Оқушылар жиын ұғымымен танысады. Жиындарды элементтерін жұптастыру арқылы салыстыруды үйренеді.




Оқулық.
Дәптер.



15-20

Жаңаны қолдану
Оқушылароқулықтағы №2 тапсырманы орындайды.Дәптеріңе жиындардың атауын жаз. (нан өнімдері, көгөністер, сүт тағамдары жиындары).
Әрбір жиын үшін тағы да бір элементтен ойла, оларды жаз (нан, сәбіз, айран).
Бұл жиындардың қайсысында элементтердің саны тең.
нан өнімдері жиыны - 5
көгөністер жиыны - 6
сүт тағамдары жиыны – 5

Тапсырманы өз бетімен орындайды.

«Жетістік баспалдағымен» өзін-өзі бағалау

Оқулық.
Дәптер.



20-25



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет