Сабақтың тақырыбы: Кеше Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



бет1/3
Дата24.03.2023
өлшемі96 Kb.
#75895
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
6 Кеше


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 5. Саяхат

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Кеше

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсіну; 1.2.3.1 сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру;
1.4.4.1 бас әріптер мен кіші әріптерді дұрыс байланыстырып, көркем жазу.

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен өзінің кеше не істегенін тақырып аясында айта алады, ғ әрпін таниды, дұрыс дыбыстайды, жаза алады, ғ дыбысы кездесетін сөздер қатарын атай алады. Оқушылардың басым бөлігі: тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады, өзара тілдесе алады, ғ дыбысын меңгереді.
Кейбір оқушылар: өзінің кеше немен айналысқаны туралы қосымша ақпарат бере алады, ғ дыбысы кездесетін сөздер қатарын толықтыра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

Оқушылармен амандасады, олардың сабаққа дайындығын тексереді.
«Амандасу» әдісі бойынша сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастырады.

Мұғаліммен амандасып, назарларын сабаққа аударады.



Қолпаштау


Сабақтың ортасы
(6-32 минут)



1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:
Кеше-вчера
Ауыл- село
Демалдым-отдыхнул
Қала-город
2. 1 –тапсырма. Тыңда. Қайтала. Үлгі бойынша сөйле
Мұғалім оқушыларды «Сен не істедің?» сұрағымен таныстырады, демалдым, бардым сөздерінің өткен шақтағы қолданысын түсіндіреді.
«Есте сақта!» айдары бойынша аталған етістіктердің өткен шақта жіктелуін түсіндіреді (жекеше түрі), қайталату арқылы жаттықтырады.
.
3.2-тапсырма. «Сен кеше қалай демалдың?» деген сұрақтың жауап үлгілерімен жұмыс жасайды. Оқушылар өз жауаптарын эмоциямен жеткізуге дағдыланады. Бір-біріне сұрақ қойып, жауап беру арқылы жұптық жұмыс жүргізеді.


4. 3-тапсырма. Тыңда, қайтала, үлгі бойынша сөйле.
Оқушылардың тапсырмадағы суреттер бойынша оқушылар берілген сөйлем үлгісін толықтырып айтады. Берілген үлгі бойынша барыс септігінің жалғауы мен бардым етістігін дұрыс айтып жаттығады.

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.

Сурет бойынша 1-тапсырмадағы сөздермен,


«Сен не істедің?» сұрағымен танысады.
Сұраққа жауап беру үлгісін үйренеді.
«Есте сақта!» айдарындағы етістіктердің өткен шақта жіктелуін үйренеді.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет