Сабақтың тақырыбы Мамандықтар Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата24.11.2023
өлшемі0,58 Mb.
#125212
түріСабақ


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:



Мектеп:



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

СЫНЫП: 10

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Мамандықтар

Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары

8.О4. тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін, құрылымын салыстыра талдау
8.Ж6. БАҚ материалдары негізінде стильдік ауытқуларды, орынсыз қолданылған сөз оралымдарын талдап, стильдік түзетулер жасау, редакциялау.



Жоспар

Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Басы
5 мин



Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының
іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал.Сұрақ қою арқылы оқушыларды жігерлендіру.
Рефлексия жүргізу.
Балалар,қандай көңіл-күйдесіздер?
Керемет! (қолдарын көтереді)
Сабаққа дайындықтарың қалай?
Тамаша!(алақандарын шапалақтайды)
Ынталарың қалай?
Ғажап! (қолдарын көтереді)
-Ендеше сабағымызды бастаймыз!
-О,-о,-,о(бас бармағын көтереді)
Ізденіс пен белсенді әрекеттерге дайынсыздар ма?

Үй тапсырмасы


Өткенді шолу түрінде қайталау сұрақтары қойылады.



Оқушылар сабаққа дайындалады

Сұрақтарға жауап береді


Өткенді шолу сұрақтарына толық әрі нақты жауап айтады


Оқушылар 4 топқа бөлініп отырады










https://learningapps.org/watch?v=pz3sk3y7a22

Жаңа білім 10 минут


Ортасы 15 минут

5 минут



Мұғалім сабақ тақырыбы мен мақсатын айтады.


Интербелсенді тақта арқылы тақырып түсіндіріледі.


Тақырыпқа сәйкес видео көрсетіледі.
Дискриптор_-Айтылған_ақпараттармен_танысады.___Топтық_жұмыс_1-тапсырма_1-топ'>Дискриптор
-Айтылған ақпараттармен танысады.


Топтық жұмыс
1-тапсырма 1-топ
Адасқан сөздерді орналастыра отырып, сөйлем құрастыру
Дискриптор:
-Сөйлем құрастыра алады





2-тапсырма. 2-топқа
«Qr-code» әдісі жасырынған тапсырманы орындау



Дискриптор:
- Жасырынған мақаланы табу
- Бақ-та жарияланған мақаланың қателіктерін табу.
3 топ тапсырмасы
Сызба бойынша өз пікіріңді айт. Сөз құрамына талдау жаса



Дискриптор: пікір білдіре алады
-сөз құрамына талдау жасай алады.
Сергіту сәті
«Кім қанша жазады?»
Мамандық атауларына қатысты сөздерді 2 минутта жазып шығу


4 топ тапсырмасы

Дискриптор:
-2 түрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін, құрылымын салыстыра талдай алады.


Ортақ тапсырма

Видео бойынша тақырыпқа сәйкес мәтін құрастыр. Тірек сөздер: еңбек, кәсіп, шаруашылық, кәсіпкер, бала, машина





Айтылған ақпараттармен танысады.

Cөйлем құрастыра алады

Оқушылар жасырынған мақаланы тауып, талдай алады.


Пікір білдіреді, талдау жасайды


Тақырыпқа қатысты сөздерді табады.


2 түрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін, құрылымын салыстыра талдайды.

Видеодағы анимацияларды пайдаланып мәтін құрастырады.





ҚБ: Кері байланыс. «Сұрақ қою» арқылы алған ақпаратты пысықтау



ҚБ: Кері байланыс.


ҚБ Кері байланыс
Тамаша жауап!


Жақсы жауап!
















Flippity


Тапсырма интерактивті тақтада көрсетіледі.
Qr-code monkey.com сайты


Оқулық

мәтін



Видео

Соңы
10 мин



Сабақ соңында қойылатын сұрақтар
Оқушыларды рефлексияға шақыру үшін және кері байланыс беру мақсатында оларға мынадай сұрақтарға жеке және бірлесе жауап беруді тапсырамын:
- Сабақтың мақсатына жеттік пе? Неліктен олай ойлайсыздар?
- Сабақтан кейінгі көңіл-күйіңіз қандай?
- Сабақта ең маңызды не болды?
- Өз жұмысыңызға қанағаттанасыздар ма?
- Өзіңізді не үшін мақтар едіңіз?
- Сабақ қорытындысы бойынша кімді мақтар едіңіз? Неліктен?
- Кімнен жақсы көмек алдыңыз?
Рефлексия



Үйге тапсырма:
8-тапсырма

Сабақ соңында қойылған сұрақтарға жауап береді


Сабаққа кері байланыс жасайды

Күнделікке үй тапсырмасын жазады






Сұрақтар


Кері байланыс
Стикерлер


Күнделік


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет