Білім беру ұйымының атауы
|
Ы. Алтынсарин атындағы №65 мектеп- гимназиясы
|
Пәні:
|
Ана тілі
|
Бөлім:
|
Мәтін және сөйлем
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Аштекова Қ. Б
|
Күні:
|
07.03.2023ж
|
Сынып:
|
1 «А»
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Мазмұндама Тоғайда Мен не үйрендім?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру.
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу;
|
Сабақтың мақсаты
|
Сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қояды, сұраққа жауап береді.
Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады
Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазады және есту, есте сақтау арқылы жазады;
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//
уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
Сабақтың ортасы
25 мин
Сергіту сәті 2 мин
Сабақты қорыту
8 мин
Кері байланыс
5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Амандасу» әдісі
1.Қол алысады
2. Құшақтасады
3. Қол бұлғайды
4. Жұдырық түйістіреді
«Ой қозғау» әдісі
Тоғай деген не?
Барып көрдің ба?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Ұжымдық жұмыс Мәтінді тыңда.
Түсініксіз, қиын сөздерді тақтаға жазып қояды.
Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрыңдар.
Мәтін неше бөліктен тұрады?
Тоғайда
Балалар тоғайға барды. Олар тоғайда гүл, жидек терді. Тоғай жанында өзен бар. Балалар өзеннен балык аулады. Тоғайда құстар сайрап, аралар ұшып жүр. Балалар жақсы тынықты. (25 сөз)
Жоспар.
1. Тоғайға бару,
2. Өзеннен балық аулады.
3. Балалардың тынығуы
« Саусақ моторикасы» әдісі
Саусақтарға жаттығу жасайды
ЕББҚ
Мазмұндама жазуда қолдау көрсетеді
Талқылау сұрақтары:
1.Балалар қайда барды?
2.Тоғай жанында не бар?
3.Тоғайда нелерді көрді?
Кері байланыс
|
Амандасады
Сұрақтарға жауап береді
1.Мазмұндама жазады
Сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс жасайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
Дескриптор:
- ой бірізділігін сақтай біледі
-орфографиялық нормаларды сақтай біледі.
- сөздерді қосу арқылы сөйлемдерді жаза алады
- сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады
- мәтін құрылымын сақтайды
- сөздерді мағынасы жағынан таңдай біледі/алмастыра алады
- тыңдалған материал бойынша тыныс белгілерін қояды
- мәтінді бұрмалаусыз жазады
-әріптерді қосып және тастап кетпей жазады
ой бірізділігін сақтай біледі
-орфографиялық нормаларды сақтай біледі
- сөздерді қосу арқылы сөйлемдерді жаза алады
- сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады
- мәтін құрылымын сақтайды
- сөздерді мағынасы жағынан таңдай біледі/алмастыра алады
- тыңдалған материал бойынша тыныс белгілерін қояды
- мәтінді бұрмалаусыз жазады
-әріптерді қосып және тастап кетпей жазады
ЕББҚ
Дескриптор:
-мазмұндама жазады
«Тик ток» әдісі
|
Суреттер
Музыка
Топ атаулары
Ұяшық орналасты
рылған тақта
Кері байланыс тақтасы
|