Сабақтың тақырыбы: Механикадағы күштер. Ньютонның екінші зaңы. Мaссa



бет1/2
Дата27.11.2023
өлшемі35,25 Kb.
#129432
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
9-2-4


Тексерілді:

Білім беру ұйымының атауы

Үштерек орта мектебі

Бөлім:

9.2A. Динaмикa

Педагогтің аты-жөні

Прниязова Н.С

Күні:

17.11.2023

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Механикадағы күштер.Ньютонның екінші зaңы. Мaссa

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

9.2.2.3 ауырлық күші, серпімділік күші, және үйкеліс күші табиғатын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

ауырлық күші, серпімділік күші, және үйкеліс күші табиғатын түсіндіру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің
Әрекеті

Оқушының
әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы:

7 минут




Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу, оқушыларға жағымды көңіл күй сыйлап, жоқтама жасап алу
1,2,3,4 реттік санау негізінде төрт топқа бөлу:
1 – «Күш» тобы
ІІ – «Масса тобы
ІІІ – «Үдеу тобы
IV – «Қорытқы күштер» тобы
«Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы үй жұмысын бекіту

  1. Денелердің Жерге қатысты қозғалыстарына мысалдар келтіріңіз? Осы денелердің бірімен байланысқан қандай санақ жүйесін инерциалды санақ жүйесі деп санауға болмайды?

  2. Қай ғалым инерция заңын тұжырымдаған?

  3. Инерция заңына бағынбаған жағдайда қандай құбылыс орын алуы мүмкін?

  4. Ньютонның бірінші заңы қандай құбылысты түсіндіреді?

Сәлемдеседі, дайындығын білдіреді

топтың атауына жайғасады


Білім алушылар ашық сұрақтарға жауап береді



Дескриптор:
-Денелердің Жерге қатысты қозғалыстарына мысалдар келтіреді
-Инерция заңына бағынбаған жағдайда қандай құбылыс орын алатынын біледі
- Ньютонның бірінші заңын тұжырымдайды
-инерция заңын кім ашқанын біледі

ҚБ: Мұғалімнің кері байланысы



Балық, қорапша


Тақтадағы сұрақтар, слайд



Сабақтың ортасы:

26 минут


Жаңа сабақтың мазмұнын оқушымен бірге ашу
Топтық жұмыс
Тапсырма №1. «Жағдаяттық оқыту» әдісі негізінде функционалдық сауаттылықа құрылған құрылымдық тапсырманы орындайды
Бағалау критерийлері:
Ньютонның екінші зaңын тұжырымдaйды және есептер шығaрaды

Оқушылар сабақтың тақырыбына назар аударады.

Топпен ақылдаса отырып есептің шешімін ұсынады. ЕБҚ жанында отырған оқушы көмектесіп, ЖАДА орнатылады



Дескриптор:

  • Жаяу жүргінші жолындағы жылдамдықты атайды

  • Жол ережесін бұзған яки бұзбағанын анықтайды

  • Үдеуді, күшті және жылдамдықты есептейді.

  • Жол ережесін бұзбауы үшін 3 әдіс ұсынады

ҚБ: Топтар бір-бірлерін өзара бағалайды



Бейнеролик
https://www.youtube.com/watch?v=ebEwIZ15fI4

Қосымша-1.



7 минут

Жұптық жұмыс
Тапсырма №2. «Желпуіш» әдісі арқылы әрбір жұпқа таратпа материалдар беріледі. Желпуіштің екі бетіндегі тапсырманы да жұптағы оқушылар алдымен жеке орындап алып, кейін жұптаса бір шешімін ұсынады

Жұптық жұмыс бірлесе отырып сандық есептердің шешімін табады және иллюстрация бойынша тұжырымдарын ұсынады.



Дескриптор:

  • Өмірде кездесетін сұрақтарға Ньютонның екінші заңы тұрғысынан жауап береді.

  • Есептердің шешімін ұсынады

ҚБ: Мұғалімнің кері байланысы «Плюс, минус» әдісі арқылы


Қосымша-2





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет