Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Натурал сан және нөл саны
|
Мектеп: Жеңіс негізгі орта мектебі
|
Күні:16.05.2018ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Орысбай Сағындық
|
Сыныбы: 5
|
Қатысқаны:
|
Қатыспағаны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Натурал сан және нөл саны тарауын қайталау
|
Оқу мақсаты
|
5.1.2.3 Санды өрнектердің мәндерін табу үшін көбейту және қосу амалдарының қасиеттерін қолдану
|
Ойлау деңгейлері
|
Білу, түсіну , қолдану, талдау
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Оқушылар натурал сандар ұғымын біледі. Натурал сандарды көбейту және бөлу ережелерін түсінеді және есеп шығаруда пайдаланады.
Басым бөлігі: Қарапайым натурал сандарға берілген қосу және көбейту амалдарын орындайды.
Кейбір оқушылар: Натурал сандарды қосу және көбейту ережелерін қолданып күрделі есептер шығарады.
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушылар натурал сандарды қосу және көбейту ережелерін біледі, түсінеді және есеп шығаруда пайдаланады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:Натурал сандарды қосу және көбейту ережелерін ауызша түсіндіріп, нақты мысалдармен сипаттай алады.
|
Пәндік лексика және терминология:
Натурал сан, разрядтық қосылғыштар,кластар, бірлік, ондық, жүздік, мыңдықтар
|
Диалогқа/ жазуға қажетті сөз тіркестері
Натурал сан деп...
разрядтық қосылғыштар ....
|
Құндылықтарға баулу
|
Жұппен жұмыс істеу ақылы басқалармен тіл табысуға беймделеді. Өз пікірін бүкіл сыныпта айта отырып, өзіне сенімі артады, сөйлеу мәдениеті дамиды. Жеке есептер шығару арқылы жауапкершілік сезімі артады.
|
Пәнарамалық байланыс
|
Информатика, сызу, әдебиет
|
Алдыңғы білім
|
Кеңістік фигуралардың жазбалары
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3 минут
5 минут
|
I. Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал орнату « Досым саған тілерім...»
Қызығушылықты ояту
«Сұрақ сізден, жауап бізден» әдісі арқылы сұрақтар қою
Балалар сендер натурал сандар дегенді қалай түсінесіңдер.
Қандай натурал сандарды білесіңдер?
Натурал сандар жиынын атаңдар?
Қалыптастырушы бағалау.
Қол шапалақтау.
Керібайланыс.
Санауда қолданылатын 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, … сандары Натурал сандар деп аталады. 1 саны – ең кіші натурал сан. Бастауыш сыныптарда натурал сандарға амалдар («+», «-», «*», «/») қолдануды үйренгенсіңдер. Натурал сандарға амалдар қолдануды еске түсіріп, қайталайық.
|
Стикерлер
|
Сабақтың ортасы
11 минут
5 минут
7 минут
Сабақтың соңы
5 минут
4 минут
|
Мағынаны тану
Белсенді оқыту: (І,W,G)
«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі
1-жұп
А деңгейі
Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз.
5570
8817
95 089
50 852
874 85
2-жұп
В деңгейі
Себетте барлығы 37 тал жеміс бар. Ондағы алма алмұрттан 3 ке артық, ал өріктен 2 есе кем. Себеттегі алма қанша тал? Алмұрт қанша тал? Өрік қанша тал?
3-жұп
С деңгейі
1.33-сурет бойынша АВС үшбұрышының ауданын табыңдар.
18 см
В 8 см
|