Мектеп
|
|
Бөлім
|
Өсімдіктер
|
Педагогтің аты-жөні
|
Тотаева А.М
|
Күні:
|
10.09.2024ж
|
Сынып:4
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Өсімдіктің қандай даму кезеңдері болады?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
4.2.1.2 өсімдіктің тіршілік циклін сипаттау;
4.2.1.3 тозаңдану нәтижесінде тұқымның түзілуін сипаттау;
|
Сабақтың мақсаты
|
Өсімдіктің даму кезеңдерімен танысады.
Тозаңдану нәтижесінде тұқымның түзілуін сипаттайды.
|
Құндылықты дарыту
|
Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық
|
Күтілетін нәтиже
|
Барлық оқушылар: Өсімдіктің мүшелерін, олардың атқаратын қызметін біледі. Жергілікті өсімдіктерді атайды, өсімдік түрлерінің өзара ұқсастығы мен айырмашылығын анықтайды. Өсімдіктің фотосинтез үпроцесінде оттек бөлінетін біледі.
Көптеген оқушылар: Өз өлкесіндегі табиғат бірлестіктерін сипаттап, тіршілік ортасына қарай өсімдіктерді салыстыра алады, қоршаған орта жағдайына өсімдіктің бейімделуін түсіндіре алады.
Кейбір оқушылар: Адамның өсімдіктің саналуандығына әсерін, Қызыл кітаптың өсімдіктерді қорғаудағы рөлін түсінеді.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақ
тың басы
5 мин
|
Психологиялық дайындық
Күн жарығын алақанға саламын
Жүрегіме басып ұстай қаламын
Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді
Болып кетер сонда менің жан-жағым!
Өткенді пысықтау
Балдырлардың суретін салып, олар туралы айтуға дайындалып келу.
Балдырдың қандай түрлері болады?
Табиғатта ең жиі таралған балдырдың түрі?
Теңіз бен мұхиттарда қандай балдырлар кездеседі?
|
Білім алушылар сұраққа жауап беріп көреді.
|
Менің уақытым
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап береді. 1балл
Өз ойларын айтады.1балл
|
|
Сабақтың ортасы
10 мин
|
Оқу мақсатын таныстырамын.
ҚБ 1-тапсырма
Жаңа тақырыпты ашу.
«Суреттер сөйлейді» әдісі «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық
Зерттеуді қалай жалғастырады?
Зерттеу нәтижесін болжа. Тұқымның өнуі үшін қандай
жағдайлар қажет? «Өну» деген не? Түсіндіріп көр.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма мәтінді оқиды
|
Зерттеуді соңына дейін жалғастыра алады
Зерттеу қорытындысын шығарады
Өсімдіктің өсу кезеңін біледі
|
Бағалау критерийі:
Өсімдіктің даму кезеңдерімен танысады Дескрипторы:
Зерттеуді соңына дейін жалғастыра алады-1балл
Зерттеу қорытындысын шығарады-2балл
Өсімдіктің өсу кезеңін біледі-2балл
|
оқулық
|
10 мин
|
Оқу мақсатын таныстырамын.
|