Сабақтың тақырыбы Өзім туралы Сабақтың мақсаты



бет1/7
Дата11.12.2023
өлшемі0,96 Mb.
#136900
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7
Байланысты:
Қысқа мерзімді жоспар т8зету дамыту


Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп

133 ЖОББМ

Педагогтің аты-жөні

Жакипова Ж.Н.

Күні:

01.09.2023

Сынып:2 е

Қатысушылар саны: 1

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Сенсорлық процестер мен кеңістіктік бағдарлауды дамыту

Сабақтың тақырыбы

Өзім туралы

Сабақтың мақсаты

2.1.1.1 2-3 (сылдырмақ, барабан, дудка,
қоңырау, бубен, гармошка, қасықтар)

Құндылыққа баулу

Оқушылар үлкенді құрметтеуге,адамгершілікке баулу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
кезеңі



Амандасамын, түгендеймін, кезекші мен оқушылар арасындағы сұрақ-жауап әдісі (өткен тақырыптарды еске түсіру)
«Молекулалар» арқылы
жағымды көңіл-күй тудырып, топқа бөлемін
тақырыпқа қатысты сабақ мақсатын бірлесіп құрамыз.



Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ҚБ «Мадақтау»

Тақырыптық суреттер

Жаңа сабақ

«Миға шабуыл»
өзі туралы аудио тыңдатып, сабақтың тақырыбын анықтаймыз.
Мәтін «Менің атым- Алмас. Тегім – Асқаров. Мен сегіз жастамын. Мен екінші сынып оқушысымын. Сабақты өте жақсы оқимын. Маған математика, өзін-өзі тану, қазақ тілі ұнайды. Бос уақытымда футбол ойнаймын, бассейнге барамын, кітап оқимын».

  1. «Дара диаграмма» әдісі арқылы естіген таныс сөздерін жазады. Ұққанын диаграммаға сүйеніп, әр топтан бір оқушы әңгімелейді. (Есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту).

  2. «Салыстыру» әдісі. Интерактивті тақтаға тыңдалған мәтінді шығару, оқушылардың айтылған мәтінімен салыстыру.

Сергіту сәті «Қарлығаш» биі

сұрақтар

ұпай

нұсқаулық

Мәтінге дұрыс сұрақ қойса

1

Сұрақ дұрыс қойылмаса 0 ұпай

Сұраққа дұрыс жауап берсе

1

Жауап дұрыс болмаса 0 ұпай
4. «Өрмекші торы» әдісі. Жеке жұмыс арқылы мұғалімнің жетекшілігімен әр оқушы мәтінге сұрақ құрайды. Топпен өрмекші торы арқылы сұрақтарына жауап береді

Ақпараттық мәтінмен жұмыс
Дескриптор
-
ақпарат береді
- анықтайды;
Дескриптор- ажыратады;
сипаттама береді;


Дескриптор
- сәлемдесу туралы талдау жасайды;
мәдениеттілік жайлы түсінік алады - сәлем беру үлгілерімен танысады

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


ҚБ «Ең үздік жауап»


ҚБ «Алақан-жұлдыз


ҚБ «Ең ұтымды жауап»

Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар


Суреттер


Тірек-сызбалар
Кесте



Қорытынды

«Микрофон» әдісі. Әр топтан бір оқушы мәтінге сүйеніп, өзі туралы әңгімелейді, өзіне сипаттама береді.



Тақырып бойынша не білетінін, , не білгенін жазады

Оқушылар бағалайды

А4, конспект



Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп

133 ЖОББМ

Педагогтің аты-жөні

Жакипова Ж.Н.

Күні:

10.11.2023

Сынып:2 е

Қатысушылар саны: 1

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Сенсорлық процестер мен кеңістіктік бағдарлауды дамыту

Сабақтың тақырыбы

Естіп қабылдауын дамыту

Сабақтың мақсаты

әртүрлі дыбыстарды есту арқылы, естіген дыбыстар санын ажыратады,қайталайды. Есту арқылы танымдық қабілетін дамыту Жетістікке жету сенімділігін,бастаған істі соңына дейін жеткізуге тәрбиелеу.

Құндылыққа баулу

Оқушылар үлкенді құрметтеуге,адамгершілікке баулу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
кезеңі



- сәлемдесу
- баланың көңіл – күйін сұрау
- ауа райы, жыл мезгілі туралы сұрау
- баланы ыңғайлы отырғызу
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
Үйге берілген тапсырманы сұрау
- Біз өткен сабақта не өттік? Баланың үйде орындап келген тапсырмасын бірге орындау.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ҚБ «Мадақтау»

Тақырыптық суреттер

Жаңа сабақ

«Сыйқырлы сызықтар»
Сурет салу үшін ең алдымен суреттің негізгі бөлігі сызық жүргізу болып табылады.Сызық жүргізу арқылы ақты бейнеленетін затармен бұйымдардың пішінін бейнелейміз.
Заттардың суретін салу үшін сызықтық бейнелер қолданылады.Ол үшін сызықтардың орналасу түрлерін білу керек.

  1. тапсырма

Үзік сызықтарды қосамыз.

2.тапсырма.
Берілген суретті өздерін ұнатқан түспен бояндар.Оқушыларға бояуды өздеріне таңдата отырып талғамға бейімдеу.

3.тапсырма нүктелерді қосу.

Есту арқылы қабылдау қабілетін дамыту
АКТ -пайдалана отырып.аудио арқылы құстардың,жануарлардың дыбыстарын тыңдау кезінде ажыратуға үйретеміз.
Ал қандай дыбыстарды естідік?
Бірге айтып көрейік.
1. Құстар қалай сайрайды?
2.мына дыбыс қай жануарға тән.
3.сиыр қалай мөнірейді?
4.Жылқы қалай кісінейд?
5.Қой маңырайды?
2)Түзету – дамытушылық кезең:
1.Қарапайым математикалық түсініктерді қалыптастыру.
Берілген сандардың ішінен «5»санын тауып белгілейік және санайық.



2.Ойлау қабілетін дамыту.
«айырмашылығын тап» әдістемесі
Мақсаты: Заттарды мұқият қарап ,заттардың орнындағы айырмашылықтарын білуге үйрету.

3.Сөйлеу тілін дамыту.
Берілген әріптерден сөздер құрайық.

«Қиылған суреттің бөліктерін құрастыру» дидактикалық ойыны.
Мақсаты: Ұсақ қол моторикасын дамыта отырып, жануарлардың атарын ата.

5.Есте сақтау қабілетін дамыту. Мағынасы бойынша есте сақтау.
«Сөз жұптары» әдістемесі.
Берілетін нұсқауы:
Қазір мен сендерге 10 жұп сөз оқимын, ол сөз жұптары бір-бірімен мағыналары арқылы байланыста, сен дұрыстап тыңдап отыр. Болғаннан кейін мен бірінші жартысын оқимын, ал сен екінші жартысын есіңе түсіріп дәптерге жазасың. Мысалы «қалам – дәптер», байланысты ма? Екінші рет оқығанда мен «қалам» деймін, ал сендер «дәптер» деп жұбын жазасыңдар.
Жұптары:
Мектеп –оқушы
Ата-ана
Күн-түн
Ай-күн
Ыстық-суық
Жасыл-шөп
Ақ-қара
Отыр-тұр
Ал-қой
Ауыр-жеңіл
Егер 10 жұп сөздің 6-ы дұрыс жазылса, оқушының мағынасы
бойынша есте сақтауы қанағаттанарлық деңгейде деуге болады.
3)Сергіту сәті:
Дауысты-дауыссыз дыбыстарды ажыратайық.




Ақпараттық мәтінмен жұмыс
Дескриптор
-
ақпарат береді
- анықтайды;
Дескриптор- ажыратады;
сипаттама береді;


Дескриптор
- сәлемдесу туралы талдау жасайды;
мәдениеттілік жайлы түсінік алады - сәлем беру үлгілерімен танысады

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Ең үздік жауап»
ҚБ «Алақан-жұлдыз»


ҚБ «Ең ұтымды жауап»



Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар


Суреттер
Тірек-сызбалар
Кесте

Қорытынды



Тақырып бойынша не білетінін, , не білгенін жазады

Оқушылар бағалайды

А4, конспект







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет