Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Визуалды өнер
|
Мектеп: «Айдарлы ОМ МДШО» КММ
|
Пән: көркем еңбек Сынып: 6
|
Мұғалімнің аты-жөні: Каримжанова Жумагул Абдикаримовна
|
Күні:
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Портрет жанры. Портрет түрлері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
6.1.3.1. Шығармашылық идеяларды іске асыру мақсатында ақпарат көздерін өз бетінше таңдап, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану арқылы)
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:портрет жанры мен портрет түрлері туралы біледі;
Оқушылардың басым бөлігі:портрет жанры мен портрет түрлерін жасауда ақпарат көздерін қолданады;
Кейбір оқушылар:портрет түрлерін өз бетінше орындайды;
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі
|
Педагог іс-әрекет
|
Оқушы іс-әрекеті
|
бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
«Қол жесті» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу;
Топқа бөлу «Адасқан әріптер» әдісі
1-топ «Портрет» 2- топ «Жанр» 3- топ «Портрет түрі»
1 тапсырма. «Жасырын суреттер» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
- суреттерде кімдер бейнеленген?
- адамдардың суретін салу қалай аталады?
-суреттерде қандай түстер қолданылған?
|
Оқушылар шеңберге тұрып, топқа бөлінеді.
Портрет жанрының түрлері
Парадтық .Камералық .Топтық
Миниатюрлік .Тарихи .Серуендік- портрет
Отбасылық .Діни портрет. Автопортрет
Оқушыларға сұрақ қойю арқылы білімін тексеру.
1. Бейнелеу өнерінің түрлерін атта?
2. Кескіндеме, оның жанырлары туралы айт?
3. Пейзаж деген не?
4. Натюрморт қандай мағынаны білдіреді?
5. Тақырыптық сурет туралы айт?
|
ҚБ «Қол сигналы» әдісі
|
оқулық
қима қағаздар
суреттер
|
Сабақ ортасы
|
Портрет- бейнелеу өнерінің адамды бейнелейтін жанры.
Салтанатты портрет- арнайы сәнді киінген, сымбатты адамды бейнелейді.
Камералық портрет – адам қарапайым, табиғи қалыпта бейнеленеді.
Топтық портрет – екі немесе бірнеше адам бейнеленеді.
|