Сабақтың тақырыбы Сан аралықтар. Сан аралықтардың бірігуі мен қиылысуы



бет1/2
Дата07.02.2023
өлшемі363,32 Kb.
#65736
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
6klass




Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер

Мектеп: А.Меңдалыұлы атындағы мектеп

Күні: 05.02.20

Мұғалімніңаты-жөні: Сапаримбетова Б.Б

Сынып: 6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сан аралықтар. Сан аралықтардың бірігуі мен қиылысуы




Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.2.7 Сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану;
6.2.2.8 Сан аралықтарды кескіндеу;

Сабақтың мақсаты

  • Санаралықтарынжазуда белгілеулерді пайдалану;

  • Сан аралықтарын ажырата отырып координаталық түзуде кескіндеу;

  • Сан аралығындағы бүтін сандарды анықтау;

Бағалау критерийі

  • Сан аралықтарынжазудабелгілеулердідұрыспайдаланаалады;

  • Сан аралықтарындұрысжазып, координаталықтүзудекескіндейалады;

  • Сан аралығындағыбүтінсандардытабады;

Тілдік мақсаттар



Пәнгеқатыстысөздікқор мен терминдер:Координата, түзу, теңсіздік, нүкте,жиын, кесінді, интервал,жартылай интервал, шексіздік, минус, ашықсәуле,сан түзуі
Диалогтер мен жазуүшінқолданылатынтіркестер:

  • Сан сәулесінде а және в нүктелеріникескіндеу;

  • Қатаңжәнеқатаңеместеңсіздіктіңайырмашылығы;

  • Шексіздікұғымыжәнеоныңжазылуы;

  • кесінді, интервал, ашықсәулеұғымдарыныңайырмашылығы;

  • Кесіндідегеніміз не?

  • Координаталықтүзушектіма?

Құндылықтарға баулу


Бірін – бірі сыйлауға, пікірін тыңдауға, топпен жұмыс жасауға, ынтымақтастыққа баулу

Пәнаралық байланыс

Бейнелеуөнері



Алдыңғы білім



  • Координаталықтүзудікескіндейалады;

  • Натурал сандаржәнерационалсандардысалыстыраалады;

  • Кесіндісызаалады;




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың басы
1 минут
4 минут

3 минут
4 минут





Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.
Үй тапсырмасын «Мозайка» әдісі бойынша оқушыларғаөткен тақырыпқа байланысты есептер мен қасиеттерін топтар арасындамозайка бөліктерін жылдам әрі дұрыс орналастыруға тапсырма беру



Болған топтар көрші топтарға көмекке бар
Топтар «Пішіндер» әдісі бойынша бағаланып отырады

Өте жақсы жақсы орташа


Топқа бөлу үшін осы күннен бастап оқушылардың туылған күндеріне қарай орналастыру. Оқушылардың зейінін оқу үдерісінің нәтижелілігіне шоғырландыру мақсатында тақырыпқа байланысты аралықтарға бөлеміз, бірінші топтағы бес оқушыны ең үлкені мен ең кіші оқушының кім екендігін айтып өту.
5 оқушыдан төрт топқа яғни 4 сан аралығына бөлу.
Сабақтың мақсатын ашу үшін «Сұрақ-жауап» әдісін пайдалану

  1. Біз қалай бөліндік?

  2. Қандай іс-әрекет жасадық?

  3. Натурал сандардың соңы бар ма?

  4. Натурал сандарды қандай бөліктерге бөлуге балады?

  5. Үш таңбалы натурал сандар жиынының ең үлкені қандай сан?

  6. 1000 үш таңбалы санға жатады ма?

  7. Координаталық түзу шекті ма



Мозайка бөліктері


Пішіндер



Сабақтыңортасы
7 минут
5-минут

3 минут


3 минут

2 минут


«Түртіп алу» стратегиясы бойынша тақтада жаңа тақырыпқа қатысты таныстырылым көрсетіледі. Қажет ақпаратты дәптерге түртіп алуға болады.

Координаталық түзудегі а және в сандарына сәйкес нүктелердің аралығы а және в аралығын кескіндейді.
2<х<7 интерваль (2;7)
-4≤х≤3 кесінді [ -4;3]
-2≤х<4 жартылай интервал [-2;4)
х≥8 сәуле [8;+∞)
х<5 ашық сәуле (-∞;5)



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет