Сабақтың тақырыбы: Шеңберге сырттай сызылған төртбұрыштың қабырғаларының қасиеттеріне есептер шығару Бөлім



бет1/3
Дата06.04.2023
өлшемі284,83 Kb.
#80018
түріСабақ
  1   2   3

Қысқамерзімді жоспар
4-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Шеңберге сырттай сызылған төртбұрыштың қабырғаларының қасиеттеріне есептер шығару

Бөлім:

Шеңбер. Көпбұрыштар.

Педагогтің аты-жөні:

Аккамиева М.М.

Күні:

06.04.2023

Сыныбы:9 «Б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Шеңберге сырттай сызылған төртбұрыштың қабырғаларының қасиеттеріне есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.1.2.1
шеңберге іштей және сырттай сызылған төртбұрыштардың қасиеттері мен белгілерін білу және қолдану,



Сабақтың мақсаты:

Дoғa ұзындығы формуласын пайдаланып есептер шығарады.
Өрнектің мәнін тиімді тәсілмен есептеп, доғаның ұзындығын есептейді.
1Доғаның ұзындығының формуласын қолданып күрделі есептер шығарады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
7 мин.

I Ұйымдастыру кезені
Өткен білімді қайталау
«Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен маьериалды қайталау, орындыққа бір оқушы отырады, қалған оқушылар өткен материал бойынша сұрақтар қояды.
Сурет бойынша ауызша жұмыс:
Суретегі фигуралар қандай геометриялық фигуралардан жасалған?
Штрихталған фигуралардың аудандарын қалай табуға болады?
Радиусы 5 см болатын шеңберден қиып алынған сегментті шектейтін доғаның шамасы келесі кестеде берілген. Сегменттің ауданын тап
Оқушылармен бірге сабақтың тақырыбы және мақсаты анықталады.



Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.

Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.
Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.

Оқулық, жұмыс дәптері
Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы
ДК экраны







(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын жұптық талқылау.
Сәйкестендіруді орындайды

Синустар теоремасы




Кез келген үшбұрыштың бір қабырғасының квадраты қалған екі қабырғасының квадраттарының қосындысынан олардың ұзындықтары мен арасындағы бұрыштың косинусын екі еселеген көбейтіндісін азайтқанға тең

Косинустар теоремасы

Шеңбер ұзындығы мен диаметр арасындағы коэффициент

Π саны

Үшбұрыштың қабырғалары қарсы жатқан бұрыштардың синусына пропорционал


Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Сынық сызық?

Көпбұрыш?


Дұрыс көпбұрыш?


Шеңберге іштей сызылған көпбұрыш?

Шеңберге сырттай сызылған көпбұрыш?





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет