Педагогтің аты-жөні:
|
Мұқажан Мақпал Жұмабайқызы
|
Күні
|
28.10.2022
|
Сынып: 5
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Пәні
|
Қазақ тілі
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сөз және оның мағынасы
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
5.1.4.1 тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау
5.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай алады:
1.Мәтіннің мазмұнын түсініп,тірек сөздерді тауып, негізгі ойды жетекші ұрақтар арқылы анықтайды.
2. Сөз және оның мағыналарын ажырата алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
1.Мәтіннің мазмұнына сүйене отырып, бөлімдерге бөледі.
4.Мәндес сөздерге мысал келтіреді.
Кейбір оқушылар орындай алады:
1.Мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіре отырып, түйінді шешім шығарады.
2. Сөз және оның мағынасын, түрлерін ажырата отырып, бөліп көрсетіп, мәнмәтін аясында қолдана алады.
|
Бағалау критерийлері
|
-Ұсынылған тірек сөздерді орынды пайдалана алады.
-Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады.
-Мәтіннің мағыналық түрлерін ажыратып, сұраққа жауап бере отырып, өз ойын айта алады.
|
Сабақ барысы
|
Педагогтің іс – әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру бөлімі
|
Амандасу
Психологиялық дайындық.
«Менің сүйікті оқушым» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа деген көңіл-күйлерін көтеремін.
|
Амандасады.
Қорапша тұрады. Сол жерде сүйікті оқушымның суреті жасырынған. Қорапшаның ішінде айна тұрады.
Әр оқушы өзін айнадан көреді.
|
Қорапша,айна
|
Топқа бөлу
|
Топқа бөлу «фигуралар әлемі» әдісі арқылы топтарға бөлінеді
|
Топқа бөлінеді.
|
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
Кубик әдісі
Кубикті әр топтан бір оқушыға ұсынамын сол оқушы үй жұмысын айтады
|
Үй тапсырмасын айтады
|
Кубик
|
|