Сабақтың тақырыбы: Табиғи ресурстар Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата17.02.2022
өлшемі19,58 Kb.
#25781
түріСабақ
Байланысты:
ЛС-қазақ тілі қмж


Білім беру ұйымының атауы

Ә.Молдағұлова атындағы жом

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Қоршаған орта және энергия ресурстары

Педагогтің аты-жөні:

Кенжеева Т.А

Күні:

17.02.2022

Сынып: 8 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Табиғи ресурстар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.2.2.1. публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану;

8.4.4.3. сөйлем ішінде бірыңғай мүшелерді қолдана білу.



Сабақтың мақсаты

Мәтіндегі тілдік құралдарды анықтайды;

Мәтіннің стильдік жанрын анықтайды;

ғылыми стиль ерекшеліктерін табады.

Сөйлемдегі бірыңғай мүшелерді таба алады;

Бірыңғай мүшелер арасына қойылатын тыныс белгілерін біледі; жасалу жолын және қай сөйлем мүшесінен жасалғанын анықтай алады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас-тыру кезеңі


  1. Сәлемдесу, түгендеу.

  2. «Мен естіген комплимент» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру.

Оқушылар бүгін естіген жақсы сөздерін айтады.








Өткен білімді еске түсіру


«Көршіңді тексер» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.



Дескриптор:

Мәтін мазмұнының тақырыпқа сәйкестігі;

бірыңғай мүшелердің қолданылуы;

сауатты жазылуы.


«Үздігін анықта» әдісі арқылы бағалау





Үй тапсыр-масын бекіту.



«Талда, түсіндір» әдісі арқылы сұрақтарға жауап алу.

-Сөйлем мүшесіне талда.

- Бірыңғай мүшелерге сұрақ қой

-Қай сөйлем мүшесі екенін анықта. (жазбаша)

Сөйлем мүшесіне талдайды.

Бірыңғай мүшелерге сұрақ қояды.

Қай сөйлем мүшесі екенін анықтайды.


Мақтау сөздер арқылы бағалау.





Бекіту


Рефлексия

Үйге тапсырма







2. Оқылым кезіндегі тапсырма

1-тапсырма

Оқылым мәтінін 3 топқа бөліп беру.

Мәтін бөліктерін оқыту.

Мәтіннің стилін анықтау; ғылыми стиль ерекшеліктерін айтады. (жазбаша)


  1. Оқылымнан кейінгі тапсырма

2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Сұқбаттасу» әдісі арқылы диалог құру.


  1. Бекіту тапсырмасы Қима қағаздардағы деңгейлік тапсырмалар арқылы сабақты бекіту.

«Қызық. Құнды. Қиын» кестесін толтыру

83 беттегі 2-тапсырма



Дескриптор:

-Мәтінде көтерілген мәселені анықтайды;

-Мазмұнын қысқаша баяндайды;

-бірыңғай мүшелерді табады,;

- мәтіннің стилін анықтайды және ерекшеліктерін атайды.

Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді.

Сұрақтарға жауап беру кезінде бірыңғай мүшелерді қолданады.

Өз өлкесі туралы мәліметтермен бөліседі.



Дескриптор:

-Берілген бірыңғай мүшелерді қатыстырып сөйлем құрайды.

-Мәтіннен бірыңғай мүшелерді тауып, қай сөйлем мүшесі екенін табады.

-Мәтінді сөйлем мүшесіне талдайды; бірыңғай мүшелердің тыныс белгілерін қояды.

Кестені толтырады.

Сөйлемнің бірыңғай мүшелерін қатыстырып, энергия көздері туралы ақпараттауып жаз.



«+, -» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.


«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау.

Мұғалімнің дәптер тексеру кезіндегі жазбаша бағасы



Қима қағаздар




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет