Сабақтың тақырыбы Тригонометрия формулалары /Келтіру формулалары



бет1/3
Дата12.12.2022
өлшемі0,8 Mb.
#56707
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Қысқа мерзімді жоспар 04.03.2022 ж


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Тригонометрия

Мектеп: Мектеп жанындағы шағын орталығы бар Қызыларық орта мектебі

Күні: 04.03.2022 жыл

Мұғалімнің аты-жөні:
Борамбаева Раушан Жансултановна

Сынып: 9

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Тригонометрия формулалары /Келтіру формулалары/

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.4 Келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану;



Сабақтың мақсаты

  • Келтіру формулаларын біледі;

  • Келтіру формулаларын қорытады;

  • Келтіру формулаларын есептер шешуде қолданады.

Бағалау критерийі

  • Келтіру формулаларын тұжырымдайды;

  • Келтіру формулаларын қорытып шығарады;

  • Келтіру формулаларын есептер шығаруда қолданады.



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақ
тың басы
Қызығу
шы
лықты ояту.
Ұжым
дық жұмыс
3 мин.

10 мин

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
«Менің жүрегімде не?» тәсілді қолдау арқылы мен оларға жүрек нысанды турлі-түсті қима-қағаз таратамын.
Саралаудың «жіктеу» тәсілін пайдаланып,сыныпқа градус, радиан жазылған қима-қағаз тарата отырып,сыныпты топқа бөлемін.



  1. Үй тапсырмасын тексеру

Дәптерлерінен қарау





  1. «Ой қозғау» әдісі: оқушыларға сұрақтар қою арқылы алдыңғы сабақтарда өтілген тақырыптарды қайталау

"Қайталау- оқу айнасы"


1-сұрақ :
Градустық өлшемде берілген бұрышты радиандық, ал радиандық өлшемде берілген бұрышты градустық өлшемге айналдыру формуласын атаңдар.
2- сұрақ:
Өз функцияңның анықтамасын табыңдар

3- сұрақ:


Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін атаңдар

4- сұрақ: "Жалғасын тап" Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді жазу


5-сұрақ:
Келтіру формулалары дегеніміз қандай формула, анықтамасын айтыңдар.




Мақсат: оқушыны алған білімін саралай білуге дағдыландыру



«Менің жүрегімде не?» тәсілді қолдау арқылы мен оларға жүрек нысанды түрлі-түсті қима-қағаз таңдайды.
Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.
п/2; п; 3п/2; 2п
900; 1800;2700; 3600
«Мен саған, сен маған» әдісі арқылы оқушылар үйге берілген тапсырмаларды бірін –бірі тексереді.
Жауап: -градустық өлшем , а-радиандық өлшем
Әр топ өз функцияларының анықтамасын айтады

Әр топ өз фунцияларының қасиеттерін атайды


Формуланы толықтырады


Келтіру формулалары – кез келген бұрыштың тригонометриялық мəнін сүйір бұрыштың тригонометриялық мəні арқылы өрнектейтін формулалар
-Бастапқы функцияның берілген ширектегі таңбасын анықтау керек.
- Функцияның аты өзгеріп өзгермейтінін анықтау керек.


ҚБ: «Ашық алақан» әдісі арқылы өзара бағалау
- жарайсың - ойлан

Дескриптор:


-аныктаманы біледі
-Бастапқы функцияның берілген ширектегі таңбасын анықтайды
- Функцияның аты өзгеріп, өзгермейтінін анықтайды
Бағалау:
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл қойылады, фишка беріледі

Оқулық
9-сынып


Жүрек нысанды қима қағаздар

Градус, радиан жазылған қима-қағаздар





Топтық жұмыс




5 мин.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет