Сабақтың тақырыбы Зат есімнің тәуелденуі Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/16
Дата18.10.2022
өлшемі0,62 Mb.
#43930
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
Байланысты:
Қаз т ақпан





Бөлім

Өнер

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып:3 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Зат есімнің тәуелденуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;
3.2.5.1 берілген тақырып/сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін/сөздік/ сызба/кесте/карта) алынған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды, берілген тақырып/сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін/сөздік/ сызба/кесте/карта) алынған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтайды;
Оқушылардың басым бөлігі: тірек сөздерді пайдалана отырып, сурет бойынша әңгіме құрастырады,
Кейбір оқушылар: әңгімеде тәуелдеулі және туынды зат есімдерді пайдаланады

Бағалау критерийлері

- тірек сөздерді пайдалана отырып, сурет бойынша әңгіме құрастырады,
-әңгімеде тәуелдеулі және туынды зат есімдерді пайдаланады




Сабақтың кезеңі /уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының
әрекеті



Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы
10минут



Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады

Қызығушылығын ояту


Сөздер ішіндегі артық сөзді табыңдар, неліктен ол сөз артық екенін түсіндіріңдер


Мектеп, сөмке, оқулық, текемет, қалам, дәптер, өшіргіш.

Дескриптор:


- сөздер ішіндегі артық сөзді табады
- неліктен артық екенін түсіндіреді

Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Сұрақтарға жауап береді





«Басбармақ» әдісі



Оқу-лық
Қазақ тілі
30-31
бет



Сабақтың ортасы
13минут
12минут



1-тапсырма. «Болжам» әдісі
Сурет бойынша әңгіме құрастырыңдар. Әңгімеде тәуелдеулі және туынды зат есімдерді пайдаланыңдар
Дескриптор:
- сурет бойынша әңгіме құрастырады(1б)
-әңгімеде тәуелдеулі және туынды зат есімдерді пайдаланады(2б)

2-тапысырма:


Мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазыңдар
Тәуелдік жалғаулы зат есімдердің астын сызыңдар
Дескриптор:
- мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазады(2б)
-тәуелдік жалғаулы зат есімдердің астын сызады(2б)

сурет бойынша әңгіме құрастырады,
әңгімеде тәуелдеулі және туынды зат есімдерді пайдаланады
Мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазады,
тәуелдік жалғаулы зат есімдердің астын сызады

3балл

4балл

Барлығы8 балл






Сабақтың аяғы
5минут

«Сұрақ –жауап» әдісі
Бүгінгі сабақта не үйрендің?
Сен үшін не қиын болды?
Саған қандай тапсырма қызықты болды?



Сұрақтарға жауап береді




«Басбар-мақ» әдісі

Үйге:
46
жатты-ғу, 31
бет



Бөлім

Өнер

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып:3 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Зат есімнің тәуелденуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру;
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап береді, өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды;
Оқушылардың басым бөлігі: мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді, төмендегі тақырыптардың қайсысы мәтін мазмұнына сәйкес келетінін анықтайды, өрнек сөзін жекеше, көпше түрде тәуелдеп жазады
Кейбір оқушылар: мәтіннің негзігі ойын анықтайды, Жоғарыда мәтін бөліктерінің атауын толықтырыңдарады, жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтыңдар, жоғарыда оқыған, мазмұнын айтқан мәтіннің жанрын анықтаңдар

Бағалау критерийлері

- мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді;\
- өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды;




Сабақтың кезеңі /уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының
әрекеті



Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы
10минут



Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады
Үй тапсырмасын сұрау
Қызығушылығын ояту


Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Сұрақтарға жауап береді


Берілген сөздерді тәуелдену ерекшелігіне қарай топтап жазады





1балл

«Басбармақ» әдісі


Оқу-лық
Қазақ тілі
51
бет

Сабақтың ортасы
12минут

13минут




1-тапсырма. «Болжам» әдісі
Мәтінді түсініп оқыңдар. Төмендегі тақырыптардың қайсысы мәтін мазмұнына сәйкес келетінін анықтаңдар.Өрнек сөзін жекеше, көпше түрде тәуелдеп жазыңдар

Жақ

Жекеше

Көпше

І жақ







ІІ жақ







ІІІ жақ







Дескриптор:


-мәтінді түсініп оқиды(1б)
- төмендегі тақырыптардың қайсысы мәтін мазмұнына сәйкес келетінін анықтайды(1б)
-өрнек сөзін жекеше, көпше түрде тәуелдеп жазады(1б)
2-тапсырма
Жоғарыда мәтін бөліктерінің атауын толықтырыңдар.

  1. Қазақтың ою-өрнегінің түрлері

  2. .....

  3. ......

Осы жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтыңдар
Жоғарыда оқыған , мазмұнын айтқан мәтіннің жанрын анықтаңдар
Дескриптор:
-жоғарыда мәтін бөліктерінің атауын толықтырыңдарады (1б)
- жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтады(2б)
-жоғарыда оқыған , мазмұнын айтқан мәтіннің жанрын анықта(2б)йды

мәтінді түсініп оқиды, төмендегі тақырыптар-дың қайсысы мәтін мазмұнына сәйкес келетінін анықтайды,


өрнек сөзін жекеше, көпше түрде тәуелдеп жазады

Жоғарыда мәтін бөліктерінің атауын толықтырыңдарады, жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтыңдар


жоғарыда оқыған , мазмұнын айтқан мәтіннің жанрын анықтаңдайды



3балл


5балл
Барлығы
9 балл




Сабақтың аяғы
5минут

«Сұрақ –жауап» әдісі
Бүгінгі сабақта не үйрендің?
Сен үшін не қиын болды?
Саған қандай тапсырма қызықты болды?



Сұрақтарға жауап береді




«Басбар-мақ» әдісі

Үйге:
51
жатты-ғу, 33
бет




Бөлім

Өнер

Педагогтің аты - жөні




Күні




Сынып:3 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Зат есімнің тәуелденуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін/стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін)/ жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу;
3.3.4.1 мұғалімнің көмегімен сызба, график, кесте, фото суреттер пайдаланып, мәтін (хат, шақыру, нұсқаулық) құрау/компьютерде теру.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды, мұғалімнің көмегімен сызба, график, кесте, фото суреттер пайдаланып, мәтін (хат, шақыру, нұсқаулық) құрау/компьютерде тереді;


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет