Сабақтың тақырыбы: Заттың сипаттайтын сөздер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата09.06.2023
өлшемі1,76 Mb.
#100098
түріСабақ


Білім беру ұйымының атауы

“Алия” оқу орталығы




Пәні:

Ана тілі




Бөлім:

Мәтін және сөйлем




Педагогтің аты-жөні:

Бекмурзаева Гүлназ




Күні:

08.05.2023ж




Сынып: даярлық сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы:

Заттың сипаттайтын сөздер




Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.3.10.1 Заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажырату және орынды қолдану. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.




Сабақтың мақсаты:

1.Заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажырата алады.
2.Заттың сынын білдіретін сөздерді таба алады, сұрақ қоя алады.




Сабақтың барысы




Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі 
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Амандасу»

Сұрақтарға жауап береді:



  1. Сан есім дегеніміз не? Ережесін есіңе түсір.




  1. Сан есімнің сұрақтарын ата.




  1. Он, сегізінші, бес сөздеріне сұрақ қой




Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.


-Заттың санын, ретін білдіретін сөздерді сан есім дейміз.
-Қанша?, неше?, нешінші?.
-Неше?, нешінші?

Шапалақ әдісі


Смайлик





Сабақтың ортасы



1-жаттығу. Тақырыбы бойнша мәтін мазмұнын болжа. Мәтінді тыңда.


Дескриптор: Мәтінді талқылап біледі;
Сұрақтарға жауап береді.

Есте сақта!


1 жылда – 4 мезгіл бар
1 мезгілде - 3 ай бар
1 айда – 30 күн бар

2 - жаттығу. Сұрақтарға жауап жаз.



Дескриптор: Көркем жазуға дағдыланады,
Сұрақтарға жауап береді



3-жаттығу. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөздерді қатыстырып сөйлем құра.



Дескриптор: Ребусты шешедң;
Сөйлем құрап, оны жаза алады.

1-жаттығу. Тақырыбы бойнша мәтін мазмұнын болжайды. Мәтінді тыңдайды.
Өз ойларымен бөліседі.
Сұрақтарға жауап береді.

2 - жаттығу. Сұрақтарға жазбаша түрде жауап жазады.


Оқушылар сергіту сәтін жасап сергңп алады.

3-жаттығу. Ребусты шешеді Шешуіндегі сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды.


Көркем, қатесіз жазған баланы манетамен бағалау.


Шапалақ әдісі

Смайлик


Оқулық




Сабақтың соңы
10 мин

Рефлексия: «Білім ағашы» әдісі

Түсіндім – жоғары жағына смайликтерін жапсырады.


Сұрағым бар – ортасына жағына смайликтерін жапсырады. Түсінбедім – төменгі жағына смайликтерін жапсырады.





Жарайсың









Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет