Сыни тұрғыдан ойлау тұлға бағдарлау



Дата26.09.2024
өлшемі18,79 Kb.
#145819
Байланысты:
Сыни ойлау коучинг


Тақырып

Сыни тұрғыдан ойлау - тұлға бағдарлау

Ресурстар




Мақсат

Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер туралы түсінік қалыптастыру, тиімді тәсілдер арқылы табысты сабаққа қол жеткізуге бағыт беру

Міндеті

Мұғалімдер оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдерді өз тәжірибелерінде

Күтілетін нәтиже

меңгереді:
- сыни ойлау тәсілінің маңызын;
-сыни ойлау дағдыларын жетілдіру жолдарын;
- сабақтағы мақсаттарды байланыстыруды;
-күтілетін нәтижені болжауды;
- сыни ойлау тәсілдерін қолданады

Негізгі түйін

Сыни тұрғыдан ойлау оқу үрдісінің нәтижелі болуына ықпал етеді




Коуч әрекеті

Мұғалім әрекеті

Тапсырма

Ұйымдастыру.
Ой шақыру «Барлығыңа емес, әрбіреуіңе»
«Лоторея» әдісі негізінде
топ аттарын ұсынады
Армандаушы
Скептиг
Стратег

Мұғалімдер лоторея алу арқылы топқа бөлінеді, топ атауын таңдайды

1

Аққағаз
Сипаттаңыз
Қандай жағдайда керексіз болады?
Қандай жағдайда құнды болады?

Сипаттама беріп, пікір алысады,тақырыпты шығаоады.

2

Сыни ойлау мен шығармашылыққа баулу әдістеріне тоқталады
Сыни тұрғыдан ойлау- кез келген мәлімдемеге сыни көзқараспен қарауға, ешнәрсені дәлелсіз қарапайым деп қабылдамауға, сонымен бірге жаңа идеялар мен әдістерге ашық болуға көмектесетін ойлау түрі. Сыни тұрғыдан ойлау – таңдау еркіндігінің, болжау сапасының, жауапкершіліктің қажетті шарты өзіндік шешімдер. Демек, сыни тұрғыдан ойлау негізінен таутологияның бір түрі, сапалы ойлаудың синонимі болып табылады. Ғалымдар пікірімен айтсам,Д.Клустердің пікіріне тоқталайын
Клустер пікірін талдайды

«Түртіп алу» әдісі негізінде мұғалімдер тың ақпараттарды жазып алып, талқылайды

3

«Сын тұрғысынан ойлау технологиясын»ұйымдастырудың үш кезеңіне тоқталады :

Шақыру-рефлексия-рефлексия


«Ойлау туралы ойлану»
Сахнарефлексия

Әр топ үш кезең негізінде жұмыс жасайды:



  • Өз пәндері бойынша сыни ойлауға бағытталған сұрақ қояды;

  • « Бұрмалау» әдісі бойынша тапсырма құрады;

  • Автор ойына қатысты өз ұстанымын береді.

Рефлексия

Білім. Білім бойынша алған ақпараттарым.
Эмоция. Сабақтағы көңіл күйім.
Баға. Өз жетістігіме беретін бағам.
Сын. Өз бойымда нені дамытуым керек?
Идея. Маған келген жаңа ой.






Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет