«Көкшетау қаласы, Жоғары техникалық колледж» МКҚК (білім беру ұйымының атауы)
Оқу сабағының жоспары
Модуль /пән атауы
Қазақстан тарихы
Оқу бағдарламасының бағыты
Гуманитарлық
Бөлім
Тәуелсіздікке жол және ұлттық мемлекеттілік
тің қайта жаңғыртылуы
Сабақтың тақырыбы
Мемлекеттік егемендікті қалпына келтіру жолындағы қазақ халқының күресі
Педагог
Умерсеитов Т.Ж.
Сабақтың мақсаты
– Қазақстанда құрылған ұлттық автономиялардың маңыздылығына баға беру;
– қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау
Жалпы мәліметтер
Курс1, топ- ЕА-23
Оқу нәтижелері
Өзін қандай да бір ұлттың өкілі ретінде сезіну
- патриотизм
- ұлттық сана-сезім
- тәуелсіздік
- ар-ождан бостандығы
Бағалау критерийлері
Деректерге сүйеніп, Қоқан автономиясының құрылуының 1 себебі мен 1 маңызын түсіндіреді
Алашорда үкіметінің құрылған жылын, жетекшілерін, орталығын біледі
Қоқан автономиясының мақсаты, Алаш Ордамен 3 ұқсастығы және 3 айырмашылығын белгілеуге арналған диаграмма толтырады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтің әрекеті
Студенттің әрекеті
Бағалау
ресурс
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Топқа бөлу. Топ ережелерін пысықтау
Топ рольдерді анықтау.
Қызығушылықты ояту кезеңі Әдіс: Миға шабуыл, Кластер Жұмыс түрі: Жеке жұмыс Сабақтың тақырыбын болжау мақсатында тақырыпқа байланысты суреттер беріледі. Сол арқылы сабақ тақырыбын сұрақтарға жауап беру арқылы болжайды - Берілген суреттерге назар аударыңыздар, сұрақтарға жауап бере отырып, кластер толтырырыңыздар:
-Бірінші суретте кімдерді көріп тұрсыздар?
-Ол кім?
-Ол не істейді?
-Тауарды, керек затты, азық-түлікті қайдан сатып алады?
-Екінші суретте кім бейнелеген?
-Ол не істейді?
-Ол қайда жұмыс істейді?
-Бұл екі суреттің арасында қандай байланыс бар?
Оқылым алды тапсырма.
Тұтынушы, сатушы, өтемақы, құқық, түбіртек, ақшалай, берешек сөздеріне түсінік беріңіздер