Қазақстан Республикасыны Оқу-ағарту министрлігі Оразбай атындағы №115 негізгі орта мектеп Қысқа мерзімді (сабақ)



Дата22.12.2023
өлшемі24,67 Kb.
#142742
түріСабақ

Қазақстан Республикасыны Оқу-ағарту министрлігі
Оразбай атындағы №115 негізгі орта мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар

Әдебиеттік оқу 7-сабақ

Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні

Кирбасова Г

Күні:

11.04.2023ж

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жаңбыр. Жаңбыр жауды. Нөсер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманы қажетті ақпаратты тауып оқиды, шығарма үзіндісін басқа нұсқасымен салыстыра алады.
Көптеген оқушылар: шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қояды және жауап бере алады.
Кейбір оқушылар: берілген тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында «Ізгі тілек» әдісі қолданылады.
«Санау» әдісімен оқушыларды топқа бөледі.
Өткен тақырыпқа шолу және оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісімен жүреді:
- Өткен сабақта қандай шығарма оқыдық?
-Шығарманы кім мазмұндайды?
-Өткен тақырыпқа қатысты бір-біріңе сұрақтар қойыңдар, жауап беріңдер.
-Шығарма авторы кім еді?
-Ал, бүгінгі сабақта жаңбыр жайлы шығармалар оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз.

Шеңберде оң жағындағы балаға тілек айтады.

Топқа бірігеді.


Шығарманы мазмұндайды.


Сұрақтар қойып, жауап береді.
Мақал-мәтелдер айтады, мағынасын түсіндіреді.

«Бас бармақ» әдісі.




Жаңа білім
15 мин

2 мин
8минн


Бекіту
15 мин

(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
А) Топта ақылдасып, жаңбырға қатысты 5 сөз ойластырыңдар.
Ә) Өлеңдерді мәнерлеп оқыңдар.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Тақырыпқа сай қандай өлеңдер білесің?


Сергіту сәті: «Қаражорға» биі.


(Т) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүреді.
-Екі өлеңді салыстырыңдар. Өлең жолдарын тауып оқыңдар.

-Өлең жолдарын қарасөзге айналдырып жазыңдар.
1. Жаңбырға қатысты.
Үлгі: Жаңбыр себелеп жауды.
2. Бұлтқа қатысты.
Үлгі: Бұлт аспанды қаптады.
3. Тамшыға қатысты.
4. Шыққа қатысты.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Құраған сөйлемдерді пайдаланып, «Жаңбыр жауды» атты мәтін құрастыр.

- Тапсырмалар орындайды.
Билеп сергиді.

Топқа берілген тапсырманы орындайды.



Дескриптор:
- Жаңбырға қатысты 5 сөз ойластырады-2балл.
Өлеңдерді мәнерлеп оқиды-2балл.
Дескриптор:
Екі өлеңді салыстырады, өлең жолдарын тауып оқиды-2балл.
Өлең жолдарын қарасөзге айналдырып жазады-4балл.

оқулық

оқулық
дәптер





Кері байланыс
5 мин

Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы: бір өлеңді жаттау.

Түсінгенін жазады.
Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.





ДОІЖО-ры: Ж.Б.Ахтаева

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет