Білім беру ұйымының атауы
|
«17 орта мектеп» КММ
|
Пәні:
|
информатика
|
Бөлім:
|
Ақпаратпен жұмыс жасау
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Хайрат Ахжол
|
Күні:
|
22.09.2023
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны: 22
|
Қатыспағандар саны: 2
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Желілік этикет
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
9.4.2.1. Желіде жұмыс жасау барысында этикалық және құқықтық стандарттардың бұзылу салдары туралы ой қорытып айту;
|
Сабақтың мақсаты
|
Желіде жұмыс жасау этикасын қолдану;
Желіде құқықтық стандартты бұзудың салдарын түсіну;
Желілік этикет ережелерін сақтау;
Жеке қажеттілігі бар оқушылар (қабылдауы баяу)
Желіде жұмыс жасау ережелерін біледі;
Желілік этикет ережелерін сақтайды;
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
|
«Көрмей таңдау» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді
1-топ: «Флейм»
2-топ: «Флуд»
3-топ: «Оффтопик»
«Жылы жүрек» әдісі арқылы сыныпта оқушылар топ бойынша бір-біріне жүректің сұлбасын ұсыну арқылы жылы сөздер мен тілектерін білдіре отырып психологиялық ахуал қалыптастыру.
Топ басшысын жасырын стикер арқылы анықтау.
|
-(түрлі түсті стикерде жасырылған сөздерді таңдау арқылы қай топқа отыратынын біледі):
|
|
түрлі-түсті таяқшалар
|
Өткен тақырыпты еске түсіру
(5 минут)
|
Үй тапсырмасын тексеру;
«Тақырыптық теннис» әдісі арқылы жүзеге асады, яғни тақырыпқа сай бір сөзден айтып, әр топ сол сөздің мағынасын ашып отырады.
|
Мысалы, 1. Бұлттық технологиялар (Интернет желісінде электрондық түрде ақпаратты сақтау, өңдеу және деректермен бірлесіп жұмыс істеуге арналған есептеуіш ресурстар.)
2. Microsoft Live@edu және Google Apps Education Edition (Қазақстандық білім беру жүйесінің тәжірибесінде қолданылатын бұлттық қызметтер)
|
|
|
Жаңа білімді меңгерту
(10-13 минут)
|
Слайд арқылы оқушыларға оқу мақсатын ұсынамын. Оқу мақсатын, сабақ мақсатын олармен бірлесіп талқылаймын.
1-тапсырма.Топтық жұмыс.
Оқушыларға мәтін ұсынамын. Мәтіннен негізгі ойды анықтаулары керек. Бұл тапсырманы жүзеге асыруда «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісін топтық жұмыста қолданамын.
Дескриптор:
-мәтінді оқыңыз;
-жұпта мәтінде көтерілген мәселені анықтайды;
-шағын топта мәтінде көтерілген мәселені талдап, негізгі ойды анықтайды;
Жеке қажеттілігі бар оқушыға қолдау жасау мақсатында үлестірме ұсынамын. Үлестірмедегі мәтінді оқып, берілген тірек сөздерді қолданып мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды.
2-тапсырма.
Оқушыларға сөйлемнің бірыңғай, айқындауыш мүшелерін қатыстырып шағын мәтін құратып жаздырамын.
Жеке қажеттілігі бар оқушыға жеке тапсырма ұсынамын. Мәтіннен үзінді беремін. Үзіндідегі түсіп қалған бірыңғай, айқындауыш мүшелерді көп нүктенің орына қойып жаздырамын. Керекті бірыңғай, айқындауыш мүшелерді қажетті сөз ретінде жазып қоямын.
|
Оқушылар өздері сабақта жүзеге асыратын әрекетті анықтайды;
1-қадам.
Оқушылар мәтінді оқиды.
2-қадам.
Жұпта мәтіннің негізгі ойын анықтайды.
|