Сабақ Бөлім: 1-бөлім: Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі



бет1/22
Дата16.10.2023
өлшемі2,06 Mb.
#115545
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22
Байланысты:
11 кл Қазақ тілі ҚМЖ 1-тоқсан 2023-2024ж


Бекітемін:_________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 1-сабақ



Бөлім:

1-бөлім:
Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі



Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты :


Күні:


Сынып: 11

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы

Тіл –тарихтың айнасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.1.1.1 - мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу;
11.4.5.1 - мәтін және мәтін үзінділері деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу ;

Сабақтың мақсаты

Мәтін үзінділері бойынша болжам жасап, тиісті ақпаратты анықтай алады, мәтін үзінділері деңгейінде тыныс белгілерін қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың
басталуы
6 минут



Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал
«Әдемі ойлай және демала біл» жаттығуы
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру;
Ой шақыру
Берілген сөйлемдерді оқып, өздерің қалаған бір пікірдің төңірегінде ой бөлісіңдер.
1.Тарих дегеніміз – өткеннің сабағы ғана емес, ол –болашақтың көрінісі.
2.Тарих жолы қашанда тайғақ.
3.Бабаларын қалтқысыз қастерлей алған халық балаларының болашағын да қапысыз қамдай алмақшы.
4.Халықтың тілінде оның тарихының іздері айқын көрінеді.
5.Тіл- әрі тарих, әрі мәдениет көрсеткіші



«Әдемі ойлай және демала біл» жаттығуы
- Жүргізуші: «Толқыған кезде, асықпай дем алуға үйрен. Түзу отыр, қолдарыңды тізелеріңе салып, көздеріңді жұмыңдар, терең дем алыңдар:
- Ойша: «Мен арыстанмын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар;
- Дауыстап: «Мен құспын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар;
- Дауыстап: «Мен гүлмін»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар;
- Дауыстап: «Мен сабырлымын»,- деп деміңді шығар. Сен сабырлысың, сенің қолыңнан бәрі келеді».


Берілген сөйлемдерді оқып, өздері қалаған бір пікірдің төңірегінде ой бөліседі.



Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!



Оқулық
11-сынып
«Атамұра» баспасы
2020жыл



Сабақтың
ортасы
20 минут
8 минут

1.Мәтіннің алғашқы бөлігін тыңдап, мәтіннің мазмұнына болжам жаса. Қандай мәселе сөз болуы мүмкін? Толық тыңдап болғаннан кейін, өз болжамыңды салыстыр.

2. Суреттерде берілген әліпби нұсқаларының қазақ тарихымен қандай байланысы бар? Өз пікіріңді сабақ тақырыбымен ұштастырып тұжырымда.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   22




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет