Сабақ Бөлім: Ғарышқа саяхат



Дата16.06.2023
өлшемі55,85 Kb.
#101758
түріСабақ

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 31-сабақ

Бөлім:

Ғарышқа саяхат

Мұғалімнің аты-жөні

Таутан Әсем Бекбатырқызы

Күні:

26.04.2023

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің құқықтарым мен міндеттерім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.5.1 Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытынды жасау;
4.1.5.2 Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіру.

Сабақтың мақсаты



  • Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытынды жасайды;

  • Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіреді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

5 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
-Құқық, міндет, заң сөздерінің бірін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар.
Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі:
- Топқа бөлінгенде берілген сөздерден сөйлем құрастырып, тақырыпты анықтаңдар. (Менің құқықтарым мен міндеттерім)
- Құқық дегенді қалай түсінесіңдер?
- Міндет дегенді қалай түсінесіңдер?
-Ендеше бүгінгі сабақта азаматтардың құқықтары мен міндеттерін анықтайтын боламыз.

Жаттығу жасайды.

Топқа бірігеді.


Сұрақтарға жауап береді.

«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!



Құқық, міндет, заң сөздері

Жаңа білім
15 мин

2 мин
Бекіту


18 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.
А) Сөздік жұмысы.
Конституция, адам құқығы, міндеттер, кемсітушілік.
Ә) Суретпен жұмыс.
- Суреттерге қарап, өз құқықтарыңды айтып беріңдер.
А) Мәтінмен жұмыс.
-Конституцияда жазылған адам құқығы мен міндеттері туралы заңдарды оқып танысайық.
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Қандай жағдайда адам құқығынан айырылады деп ойлайсың?


Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету.


(Т) 2-тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.
а) Суретпен жұмыс.
Сурет бойынша өз міндеттеріңді айтып беріңдер.
ә) «Эстафета» ойыны.
-Құқықтарыңды кезекпен айтып беріңдер.
б) Жұптық жұмыс.
-«Міндетсіз құқық, құқықсыз міндет болмайды» деген сөздің мағынасын түсіндіріңдер.
В) Коллаж жасау.
«Қазақстан азаматтарының құқықтары мен міндеттері» тақырыбына коллаж жасаңдар.
-Егер Парламент депутаты болып сайлансаңдар қандай Заң жобасын енгізуді ұсынар едіңдер?

  • Сөздікті жазып алады.


  • Сұрақтарға жауап береді.

Суретпен жұмыс жасайды.
Мәтінді оқиды.

Билеп сергиді.


Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды.



Дескриптор:

  • Сөздікті жазып, жаттап алады-1балл.


  • - Суреттерге қарап, өз құқықтарын айтады-1 балл

- Сурет бойынша өз міндеттерін айтып береді-2балл.

Ойынға қатысып, өз құқықтарын айтады-2балл.


-«Міндетсіз құқық, құқықсыз міндет болмайды» деген сөздің мағынасын түсіндіреді-1балл.
«Қазақстан азаматтарының құқықтары мен міндеттері» тақырыбына коллаж жасайды-3балл.

Дүниетануоқулығы 4-сынып 2019ж,
дәптер






Қорытынды
5 мин fcf
3-9

Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.

  • Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы: мазмұндау.

Кері байланыс жасайды.

Оқу тапсырмасын жазып алады.



ҚБ қойылады.







Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет