Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/3
Дата11.05.2023
өлшемі499,8 Kb.
#91822
түріБағдарламасы
  1   2   3

Бөлім

Дені саудың –жаны сау
Табиғат физикасы (дыбыс)

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:




Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 1 «»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Табиғи дыбыс көздері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.3.2 дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажырату

Сабақтың мақсаты

табиғи дыбыс көздерімен танысу

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.



Мадақтау
Жарайсың!,


Керемет!
Жақсы!
Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw

Сабақтың ортасы
(5 мин)

10 мин

«Ой қозғау» әдісі
Не байқадың?
Нелердің дыбысын естуге болады?
Қоршаған ортада қандай дыбыс көздері бар?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
табиғи дыбыс көздерімен танысасың.


1-тапсырма ФС
Ұжымдық жұмыс
«Мен зерттеушімін» әдісі
Қай баланың дауысы қатты естіледі? Неліктен?

ЕББҚ
Қай баланың дауысы қатты естіледі?
Талқылау сұрақтары:
1.Табиғи дыбыс көздеріне нелер жатады?

Сұрақтарға жауап береді

1. дауысы қатты естілетін баланы анықтайды


2.себебін түсіндіреді

Сұраққа жауап береді



Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Лайктар салынған таратпа


Дескриптор:
-дауысы қатты естілетін баланы анықтайды
-себебін түсіндіреді

ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді

Оқулық
2-тапсырма
101 -бет

10 мин


Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Із кесуші» әдісі
Ертегі немесе мультфильм кейіпкерлерін есіңе түсір. Қай кейіпкер қатты күледі?
Ақырын күлетін кейіпкерді атай аласың ба?


ЕББҚ
Қай кейіпкер қатты күледі?
Талқылау сұрақтары:
1.Дыбыс қалай пайда болады?


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»
Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,
Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.
Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,
Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

1. қатты күлетін кейіпкерді атайды
2.ақырын күлетін кейіпкерді атайды
Сұраққа жауап береді
Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
--қатты күлетін кейіпкерді атайды
-ақырын күлетін кейіпкерді атайды


ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді

Жарайсыңдар!


Керемет!



Оқулық
3-тапсырма
101-бет



8 мин



3 – тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Бинокль» әдісі
Бейнежазба ұсыну
Қазақстандағы ең таңғажайып жер қалай аталады?
Ол қай жерде орналасқан?
Жел соқса ол жерден қандай дыбыс естіледі?
ЕББҚ
Сұраққа жауап беруде қолдау көрсету


Талқылау сұрақтары:
1.Әнші құмды тағы қалай атайды?

Бейнежазбаны тамашалайды
1. таңғажайып жерді атайды
2.орналасқан жерін атайды
3.ол жерден шығатын дыбысты айтады

Сұрақтарға жауап береді



«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-таңғажайып жерді атайды
-орналасқан жерін атайды
-ол жерден шығатын дыбысты айтады
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді

https://qrmedia.kz/Lsbhl

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс
«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 лайк)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа
Көк қарын
даш



Бөлім

Дені саудың –жаны сау
Табиғат физикасы (дыбыс)

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:




Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 1 «»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жасанды дыбыс көздері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.3.2 дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажырату

Сабақтың мақсаты

Жасанды дыбыс көздерімен танысу

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Оқушылар әуенмен сәлемдеседі.



Мадақтау
Жарайсың!,


Керемет!
Жақсы!
Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw

Сабақтың ортасы
(5 мин)


10 мин

«Ой қозғау» әдісі
Суреттерге қара.
Не байқадың?
Неліктен қыз бала есікті ашуға ыңғайланды? Есіктің қоңырауы қандай дыбыс көзіне жатады?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Жасанды дыбыс көздерімен танысасың.


1-тапсырма ФС
Ұжымдық жұмыс
«Мен зерттеушімін» әдісі
Дыбыстың қандай түрі естілетінін айт. Дәлелде.

ЕББҚ
Дыбыс түрлерін анықтауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
1.Жасанды дыбыс көздеріне нелер жатады?

Сұрақтарға жауап береді

1. бірінші суреттегі дыбыс түрін анықтайды


2.екінші суреттегі дыбыс түрін анықтайды
3.үшінші суреттегі дыбыс түрін анықтайды
4.төртінші суреттегі дыбыс түрін анықтайды

Сұраққа жауап береді



Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!

Лайктар салынған таратпа




Дескриптор:
-бірінші суреттегі дыбыс түрін анықтайды
-екінші суреттегі дыбыс түрін анықтайды
-үшінші суреттегі дыбыс түрін анықтайды
-төртінші суреттегі дыбыс түрін анықтайды
ЕББҚ
Дескриптор:
-дыбыс түрлерін анықтайды

Оқулық
1-тапсырма
102-бет

Оқулық
2-тапсырма


103 -бет

10 мин


Сергіту сәті
2 минут

2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Із кесуші» әдісі
Бейнежазба ұсыну
Көліктердегі дабыл қай кезде соғылады?


ЕББҚ
Көліктерді ата.
Талқылау сұрақтары:
1.Дыбыс қалай пайда болады?


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»
Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,
Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.
Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,
Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

Бейнежазба тамашалайды
1. бірінші суреттегі көліктің дабылы соғылу себебін айтады
2.екінші суреттегі көліктің дабылы соғылу себебін айтады
3.үшінші суреттегі көліктің дабылы соғылу себебін айтады
4.төртінші суреттегі көліктің дабылы соғылу себебін айтады
Сұраққа жауап береді
Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-бірінші суреттегі көліктің дабылы соғылу себебін айтады
-екінші суреттегі көліктің дабылы соғылу себебін айтады
-үшінші суреттегі көліктің дабылы соғылу себебін айтады
-төртінші суреттегі көліктің дабылы соғылу себебін айтады


ЕББҚ
Дескриптор:
-көліктерді атайды

Жарайсыңдар!


Керемет!



https://qrmedia.kz/0BFwE

Оқулық
3-тапсырма


103-бет



8 мин



3 – тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Тәжірибе алаңы» әдісі
Берілген заттарды темір қасықпен ұрып көр. Дыбыс қалай шығады?
ЕББҚ
Тәжірибе жасауда қолдау көрсету


Талқылау сұрақтары:
1.Қандай қауіпсіздік ережесін есімізде сақтауымыз керек?

1. темір ыдыстың дыбысын анықтайды
2.ағаш ыдыстың дыбысын анықтайды
3.пластмасса ыдыстың дыбысын анықтайды
Қауіпсіздік ережелерін айтады

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-темір ыдыстың дыбысын анықтайды
-ағаш ыдыстың дыбысын анықтайды
-пластмасса ыдыстың дыбысын анықтайды
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді

Қажетті заттар
Темір,ағаш,пластмасса ыдыс,қасық
Таратпа
Қаламсап



Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс
«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 лайк)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа
Көк қарын
даш
















Бөлім

Дені саудың –жаны сау
Табиғат физикасы (дыбыс)

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет