Сабақ Бөлім: Көбейту және бөлу



бет1/3
Дата25.11.2023
өлшемі208,83 Kb.
#127604
түріСабақ
  1   2   3

Қысқа мерзімді жоспар
Математика 19-сабақ

Бөлім:

Көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні

Едігеева Аружан

Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есепті модельдеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.​1.​2.​2 көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану, санды 0 санына бөлуге болмайтынын білу
3.​1.​2.​3 тиімді есептеу үшін көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: 2-3 амалмен орындалатын есепті қысқаша жазба түрінде жаза алады.
Көптеген оқушылар: есепті амалдар бойынша және өрнек түрінде шығарылу жолын түсіндіре алады.
Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастырып шығара алады.

Бағалау критерийлері

Көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолданады;
Тиімді есептеу үшін ауыстырымдылық қасиетін қолданады;
Атаулы сандармен амалдар орындайды;
Есеп бойынша амал және өрнек құрай алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды қазақтың мақалдары арқылы табиғатты құрметтеуге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу, жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

https://wordwall.net/ru/resource/62537751
https://learningapps.org/display?v=pbtuoio2j23
https://www.educaplay.com/game/16484581-animal_wisdom.html
https://spinthewheel.io/wheels/q7s3Xwu8xyPBjaIg6IU6

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология
• Қамтиды:
• бөлу, бөлінгіш, бөлгіш, бөлінді, толымсыз бөлінгіш;
• көбейту, көбейткіш, туынды;
• түсіндіру, есептеу, анықтау;
• алғашқы, одан кейін, келесі, алдыңғы, соңғы;
• бастау ... онда ... соңында ...
Талқылауға арналған сұрақтар:
• Бұл есептеу қандай түрге қатысты?
• Сіздің дұрыстығыңызға қалай сенім арта аламыз?
• Алдыңғы әрекетті қалай табуға болады?
Неліктен екенін айта аласыз ба…?
• …біздің бұл әрекетті ең алдымен орындауымыз керек пе?
• … жауап (…) мәнінен жоғары болу керек пе?
• .... көбейтуді орындау алгоритмін қатал ұстану керек пе?
Қалай екенін айта аласыз ба…?
• бөліндіде цифрдың санын табасыз ба?
• көбейтуді орындаудың дұрыстығын қалай білемін?

Бастапқы білім



Екі әріптен тұратын санды өрнек құрастыра алады және берілген міндері бойынша өрнетің мәнін таба алады.
Жақшамен берілген өрнектерді оқу және жазу кезінде көбейту мен бөлу компоненттерінің атауын дұрыс қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет