Сабақ Бөлім: Су тіршілік көзі Мұғалімнің аты-жөні



бет1/2
Дата17.06.2023
өлшемі61,5 Kb.
#101962
түріСабақ
  1   2

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«№251 М.Әуезов атындағы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 4-сабақ



Бөлім:

Су – тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні

Нұрманова Күлзипа

Машықтанушының аты-жөні

Маханбетқали Аружан

Күні:

14.04.2023ж

Сынып: 3

Қатысушылар саны:27

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Табиғи ортада қандай қауіп – қатерлер бар?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.4.3. түрлі дереккөздер негізінде табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді анықтау және бағалау
3.2.3.2 геологиялық және табиғи-климаттық апаттар туындаған жағдайдағы өзін-өзі ұстау ережелерін

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: апаттар туындаған жағдайдағы өзін-өзі ұстау ережелерін құрастырады, табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді анықтап, сақтық шараларын айта алады.
Көптеген оқушылар: апатты жағдайда туындаған қиыншылықтан шығу жайлы кеңестер бере алады.
Кейбір оқушылар: табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді бағалай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

5 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді:
-Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар.
Раэлищнтабиғибгвдпщортададппкқлқандайиужпдқауіпшстндиқатерлерщжщщқбарммлищн
- Қандай сөйлем шықты?
-Табиғи орта дегенді қалай түсінесіңдер?
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда адамдардың табиғи апаттар кезіндегі сақтық шараларын қарастыратын боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
Топқа бөліну «Санау» әдісі арқылы жүреді.

Жаттығу жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.

Тақырып ашады.


Топқа бірігеді.



Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.






Жаңа білім
15 мин

2 мин
Бекіту


18 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.
А) Сөздік жұмысы.
Қатер-риск-risk
Қауіпсіздік-безопасность-security
Ә) Сызбамен жұмыс.
Сызбаға қарап, қауіпті жағдайлардың туындауын түсіндіріңдер.
Б) Ой бөлісу.
-Табиғи қатерлердің болу себебі неде деп ойлайсыңдар?




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет