Сабақ Бөлім: Уақыт Мұғалімнің аты-жөні



бет1/3
Дата17.04.2023
өлшемі107 Kb.
#83516
түріСабақ
  1   2   3

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 4-сабақ

Бөлім:

Уақыт

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көшпелілер мен отырықшылардың өмір салты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.1.1 көшпелі және отырықшы өмір салтының ерекшеліктерін түсіндіру
3.1.3.1 елдімекендерді түрлі белгілері бойынша ажырату (типі, көлемі, қызметі)
3.3.2.1 түрлі материалдарды зерделеу арқылы түркілердің өмір салтын анықтау

Сабақтың мақсаты

  • көшпелі және отырықшы өмір салтының ерекшеліктерін түсіндіреді;

  • елдімекендерді түрлі белгілері бойынша (типі, көлемі, қызметі) ажыратады;

  • түрлі материалдарды зерделеу арқылы түркілердің өмір салтын анықтайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

8 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Дөңгеленіп тұрайық,
Шеңберді біз құрайық.
Кереге болып керіліп,
Уықтар болып иіліп,
Шаңыраққа киіліп,
Киіз үй біз құрайық!


Өткен тақырыпқа шолу «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді:
- Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік?
- Спорт жарысына қатысушы оқушылардан, мұғалімдерден сұқбат алыңдар дегенбіз, кімнен сұқбат алдыңдар?
Топқа бөліну және жаңа тақырыпты ашу «Пазл» және «Миға шабуыл» әдісімен өтеді:
Сурет бөліктерін алып, топқа бірігіңдер, суретті құрастырыңдар.
-Қандай сурет құрастырдыңдар?
- Үй жануарлары не үшін қажет?
- Одан басқа үйде қандай істермен айналысады?
- Бақшаны не үшін өсіреді?
-Ерте замандарда ата-бабаларымыз осы істермен қалай айналысқан деп ойлайсыңдар?
- Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы болады деп ойлайсыңдар?
Сабақ мақсаты жария етіледі.

Жаттығу жасайды.

Сұрақтарға жауап береді.


Топқа бірігеді.


Сурет құрастырады.
Тақырып атауын табады.



Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.



Пазл бөліктеріне бөлінген жайлау, қыстау, егістік суреттері





Жаңа білім
15 мин

2 мин
Бекіту


15 мин





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет